Krátkometrážní protirasistický sitcom Maurice Hübnera o dvou neonacistech, jejichž hnědý hajlující svět obrátí vzhůru nohama příchod šestileté Lary, která je dcerou jednoho z nich a má snědou pleť. Jak dítěti vysvětlit, že Hitler nepatří na školní besídky, když máte jeho portrét nad postelí? Dívenka nutí přesvědčené xenofoby nahlížet z druhé strany na jejich nenávistnou ideologii, do které se ukryli i ve strachu před sebou samými. (Česká televize)

rikitiki

Němci překvapili, protože tohle dílko – asi nejlíp přirovnané k sitcomu – bylo vážně vtipné. Trochu mě zpočátku zarazilo hajlování v německé mhd i celková absurdnost situací, ale pak jsem se tomu poddala. Přestože formát krátkých, několikaminutových scének, byl zvláštní, nakonec mě dostal. Ne každá pointa vyšla, některé se i opakovaly, ale mnohokrát se trefily přesně a já se smála. A docela mi udělal radost závěr, byť očekávatelný. SHRNUTÍ: Rodinná komedie o dvou náccích a jednom škvrněti. ()

Garson

Do hodiny jsem zkouknul všech osm krátkých epizod a velmi mě to pobavilo ve stylu ODŘÍKÁVANÉHO CHLEBA NEJVĚTŠÍ KRAJÍC jak pozná i sám hlavní "hrdina" těchto krátkých příběhů.Dvoum náckům zahleděných jen do své ideologie nabourá životní stereotyp příchod černošky,která sebou přivede šestiletou dceru Laru a oznámí jednomu z nich že je otcem holčičky a že se o ní má dál sám starat,protože ona sama bude vyhoštěna do Eritreje a tím pomalu začíná konec přátelství dvou kamarádů a zároveň spolubydlících.Legračních skečí je tu docela dost,protože vyrobit třeba maškarní kostým berušky pro malou holčičku z vlajky s hákovým křížem tak tomu říkám scénáristický majstrštyk. ()

Kivis

Hodně dobrý, v každým díle tak dva povedený gagy, což je vzhledem ke stopáži solidní průměr. Zároveň ale poněkud prvoplánový a až moc předvídatelný. Jasný, že v tomhle formátu a žánru není cílem stavět rafinovanou zápletku s pointou, která diváka sejme k zemi jak nácek kolemjdoucího přistěhovalce, ale stejně bych se nezlobil, kdybych jako divák dostal aspoň drobátko nafackováno a jednu do koulí. Tohle bylo jen takové cvrnknutí za uši. ()

sportovec

Soubor situačních komedií, nadaný černým humorem, ve vyhrocené podobě prokazuje omezenost a hloupost rasismu a přímo naznačuje cestu Evropy k tomu, co je velké části obou Amerik samozřejmé - že rasa a živočišný druh, v tomto případě Homo sapiens faber, jsou věci odlišné a nesrovnatelné. Ve jménu lidství a všelidských ideálů. ()

William_

Jsem fanouškem netflixovského seriálu "Jak prodávat drogy přes internet (rychle)", a musím uznat i po shlédnutí tohoto počinu, že německá tvorba seriálu pro mladé jde nahoru. Seriál stihnete do hodinky, a rozhodně se nudit nebudete. Jde o originální kousek a všem bych ho s klidným svědomím doporučil. ()

• Seriál byl v ČR poprvé uveden v květnu 2018 na mezinárodním festivalu seriálů Serial Killer. (Filip_SK)