Recovery

V deň pred záverečnými skúškami zisťuje Jessie (Kirby Bliss Blanton), že ju jej partner podviedol. Rozhodne sa preto ísť na párty so svojimi známymi a na všetko zabudnúť. Na párty však stratí svoj mobil. Keďže jej brat je technický znalec, jednoducho mobil vystopuje. Po príchode na miesto nájdu obrovský starý dom. Po vstupe zisťujú, že vlastníci zrejme nie sú úplne v poriadku. A majú pravdu, pretože chcú prostredníctvom Jessie splniť svoje zvrátené plány. (Marceloo)

ricci.s

Stručne - vyše polovicu filmu sa nič zaujímavé nestane, aby sa to následne zvrtlo na boj o život medzi trojicou teenagerov a psychopatickou rodinkou úžasných. Otecko by totiž strašne chcel oženiť svojho znetvoreného synáčika, a tak sa rozhodnú "adoptovať" si hlavnú hrdinku. Tá je samozrejme proti. Takže vyvražďovačka, skrývačka, naháňačka po dome. Žiaľ, film je vo všetkých ohľadoch (dej, herci, krv) iba čistým priemerom. Jedno dobré podrezanie nestačí. Nechytilo ma to. ()

Karamanlis

Recovery ma nenadchlo ani neurazilo, je však pravda, že kým sa v tomto exploitatione začne diať niečo, čo by stálo za zmienku, divák sa musí prebrodiť hromadou marastu, pretrpieť nekonečné tlachanie skupinky teenagerov a sledovať ich otravné počínanie počas bežnej noci. Dej sa mal do príbytku zmagorenej rodiny proste presunúť oveľa skôr... Záverečné prekvápko nebolo vôbec prekvapivé, nakoľko charakterový zvrat jednej z postáv bol už od začiatku predvídateľný. ()

JASON_X

Slibný začátek, zajímavé titulky... a následuje nefalšované filmové peklo. Zdánlivě nekonečné dementní plkání dvou totálně vylízaných kravek bylo natolik příšerné, že slepičí žvanění v Tarantinově průserovém Death Proof, které jsem dodnes považoval za jeden z vrcholů filmové nudy, mi rázem přišlo jako zábavná, záživná a intelektuálně podnětná záležitost. Od druhé minuty si nepřejete nic jiného, než vidět ony dvě pizdy brutálně przněné nějakými epesními psychopaty; radím vám po úvodních titulcích skočit až do třicáté minuty, protože o nic důležitého nepřijdete a ušetříte si hromadu nervů. Postupně se ovšem ukáže, že tenhle soft thriller je spíš poloamatérská a popkulturní nadsázka, než vážně míněný film, což potvrdí i praštěný konec, a tak ho možná vezmete na milost tak jako já. Tedy vzít na milost myslím, že nedám odpad!, jak jsem dlouho myslel. PRO: Celkem zábavný brácha Miles a závěrečná titulková melodie. PROTI: Obě hlavní herečky, skákající ruční kamera, blikající žárovky v domě, připitomělý děj. ()

Psychor

Jakožto zdejší hororový expert jsem k hororu Recovery přistupoval se značnou nedůvěrou. S panem režisérem jsem totiž již měl tu čest během jeho krátkometrážního snímku Swallowed, který má formou mnohem blíže k hudebnímu videoklipu s komediálním nádechem než k řádnému hororovému kraťasu. Již úvodní titulková sekvence napověděla, že ani Recovery nebude vykazovat znaky seriozního hororu. Během první poloviny stopáže se snímek hororovému žánru pro jistotu zcela vyhýbá a divák tak musí vzít zavděk konverzačním balastem. A když se konečně prokoušeme do hororové části, scénář se rázem rozpadne na tisíc kousků. Jako kdyby všechny postavy úplně vypadly z role a začaly si vytvářet svou vlastní antihororovou realitu, které dominuje téměř naprostá bezstarostnost. Občasná akce se pak neobejde bez pořádné porce klišé. Uděluji jednu hvězdu a doporučuji ignorovat všechny horory, pod kterými objevíte jméno Darrell Wheat. Potenciál ke zlepšení tam není žádný. ()

Yoshitsune

Ono je dneska těžké, si udržet přítelkyni, která splňuje požadavky na modelku. Když už ji nalákáte do svého sklepa a přikurtujete ji k topení, to aby neměla roupy na téma "a teď uteču, ty magore jeden" tak se ještě musíte potýkat s její rodinou a jejím bývalým přítelem. Celkem dobře, natočený horor, který však postrádá jakékoliv napětí a nebo hrůzu, rodina nebudí nijak velký dojem děsu a barák působí celkem fádně. Postavy se chovají celkem normálně, ale v posledních třiceti minutách značně zhloupnou a začnou se chovat iracionálně. Na žádné velké násilí ani nedojde, ale celkem pěkný škleb. A byť se to lehce o Don´t Breathe otírá, tak Don´t Breathe je rozhodně ta lepší varianta. ()