Inoperable

Zdanlivo zdravá žena Amy (Danielle Harris) sa prebudí v nemocnici. Tá je ale prázdna a zdá sa, že všetci z nemocnice zmizli. Nepoteší ju ani varovný signál v televízii, ktorý hlási, že mesto čoskoro zasiahne silný hurikán. Pre Amy sa tak začína desivá nočná mora, z ktorej nie je úniku. (Marceloo)

Marceloo

Zdanlivo zdravá žena Amy (Danielle Harris) sa prebudí v nemocnici. Tá je ale prázdna a zdá sa, že všetci z nemocnice zmizli. Nepoteší ju ani varovný signál v televízii, ktorý hlási, že mesto čoskoro zasiahne silný hurikán. Pre Amy sa tak začína desivá nočná mora, z ktorej nie je úniku. - Posledný projekt mojej najoblúbenejšej Scream Queen pred odchodom na materskú dovolenku, na ktorý som sa velmi tešil. Výsledok je uspokojivý, len je škoda, že jeden horor s podobným námetom vznikol pár mesiacov späť a mal ovela vyššie produkčné kvality, takže s hodnotením tentokrát nepôjdem vyššie. Danielle Harris je ako vždy perfektná. A to aj napriek tomu, že tentokrát pri sebe nemá ďalšie známe hororové mená, ako to väčšinou býva. Spokojný som aj s dvoma vedlajšími postavami, ktoré sa objavujú najčastejšie, ale ostatní herci mi pripadali už fakt slabí a som rád, že tu nebolo viac dialógov a dej sa zameriaval v prvom rade na Danielle. Bol som rád aj za klasickú béčkovú hororovú hudbu, vo viacerých momentoch podarené gore scény a potešilo ma aj to, že sa tvorcovia nebáli hrať s kamerou a niektoré zábery v nemocnici vyzerali velmi zaujímavo. Celkovo som velmi spokojný a vadí mi len to, že pointa je jasná už od úplného začiatku, ale to je tým, že je v hororoch už jednoducho príliš ohraná. Na moju oblúbenú herečku sa ale pozriem vždy a v podstate ma ani nezaujíma, či ide o top horor alebo len béčkovú produkciu na zabitie času. Bola dosť sklamaná, že jej neponúkli úlohu v novom Halloweene, ale ja osobne ju vždy radšej uvidím v niečom takomto, než v projekte, ktorý už teraz kvôli luďom, ktorí sa v jeho okolí pohybujú, vyzerá ako absolútny komerčný nezmysel. + Danielle Harris + herečka z ClownTown + herec z ClownTown ()

Kudly4

Je mi ctí, otevřít hodnocení (46%), tomuto povedenému Hororu. Navíc, první Horor, který jsem dal bez titulků, protože po přečtení obsahu a nahlédnutí do galerie filmu, jsem Inoperable musel prostě vidět. A nejsem vůbec zklamaný, naopak. Až se docela divím, jak kvalitně je to natočené, Gore scény velice povedené a na slušné úrovni (několikrát jsem měl husinu), žádné známky amatérismu, prostředí a atmosféra nemocnice krásně děsivé, slušně obsazené, pěkný herečky (Katie Keene mohla svléknout ty šaty, hehe), příběh mi malinko připomínal Happy Death Day (Premiéra v USA 13 October 2017, Premiéra Inoperable 1 December 2017). Škoda jen toho závěru, kde už jsem se malinko nudil a už to nemělo takovou šťávu, ale i tak jsem naprosto spokojený. Doporučuji k nočnímu zhlédnutí. (10. hodnocení, 4. komentář, Full HD) ()

Vena69

Nic takového jsem snad nikdy neviděl. Opravdu se mi to líbilo, ale jedná se o jeden z těch filmů, který nelze nikomu doporučit, protože vyžaduje velice specifického diváka. Velice zajímavé zpracování tohoto filmu udržuje diváka na pozoru, protože by se v kteroukoliv chvíli mohlo všechno úplně zvrtnout. Začátek je příjemně mysteriózní a na první pohled velice slibný, ale příběh není divákovi pravidelně dávkován, a tak by se mohlo stát, že se divák z nedostatku informací začne nudit. Právě z toho důvodu nás však tímto filmem doprovází nádherná Danielle Harris. Ani na chvíli jsem jí nepřestával fandit a jsem rád, že ze všech možných scream queen je to právě ona, kdo v Inoperable hraje hlavní roli. Její ,,no bullshit attitude" se sem skvěle hodí. Zpracování filmu - gore, minimalistické prostředí, celkový dojem, vršící se množství otázek, neustálé napětí - to všechno se mi moc zamlouvalo a závěrečné rozuzlení mě osobně fakt dostalo. Opět ale musím připustit, že se jedná o něco, co ocení jen úzká skupina diváků. 7/10 ()

JASON_X

Obří hurikán, ten "nejsilnější co kdy kdo viděl", pravé "monstrum mezi hurikány", udeřil na pobřeží a přešel i přes "tajné vládní testovací zařízení" ve Fort Miller, "něco tam provedl" a tím se "promíchaly časové linie". Wow. Několik postav, v čele s přehrávající afektovanou příšerou Danielou Harris (která mi už coby dítě totálně znechutila Halloween 5), se stále navrací do jakési podivné psychiatricko-chirurgické kliniky, kde se děje cosi zlověstného. Ale nelze tu zemřít... Ryze béčková zápletka, která u jednoho vzbudí zvědavost, zatímco u druhého pobavený úsměv. Já byl spíš zvědavý, ale to jsem ještě netušil, jaké parodie na herce (hlavně na herečky)  tvůrci přihodí k příšeře Daniele. K tomu retardované dialogy a všeprostupující filmařská amatérština, a na světě je další špatný film. Ocenit můžu snad jenom snahu, žánr a pak možná ještě finální pointu, která mě přiměla zaokrouhlit hodnocení hodně hodně nahoru. ()

ricci.s

Harriska fajn (len kvôli nej som to s vypätím všetkých psychických síl dopozeral), horor na prd. Uviazla nám totiž v nemocnici v časovej slučke, a ja som si spočiatku hovoril, že to nevyzerá zle. Ale hodinu a pol sa dívať na to, ako pobehuje na jednom a tom istom mieste, to už ma takmer zabilo. Mne to pripadalo, ako keby som pozeral jeden krátkometrážny, 5-minútový film snáď stokrát dookola. Gore ináč nestálo za nič, okrem jedného pohľadu na črevá či mozog je tam veľké guľové. A tých záverečných titulkov sa nie a nie dožiť. Shit! ()