W. A. Mozart: Kouzelná flétna

(divadelný záznam)
  • Rakúsko Bregenz Festival 2013: Mozart, Zauberflöte
Hudobný
Rakúsko, 2013, 150 min

Mimořádně atraktivní uvedení známé opery z festivalu na břehu Bodamského jezera v rakouském Bregenzu ze srpna 2013. V hlavních rolích zpívají: Anna Durlovski, Daniel Schmutzhard, Alfred Reiter, Norman Reinhardt a Bernarda Bobro. Spoluúčinkuje Pražský filharmonický sbor. Orchestr Vídeňských symfoniků řídí Patrick Summer. Režie David Pountney.

Operní festival v Bregenzu si za více než šedesát let existence vybudoval pevné a respektované místo mezi evropskými festivaly. Neodmyslitelně je spojen s výpravnými inscenacemi nejen na Jezerní scéně, ale také s premiérami soudobých oper ve Festivalovém divadle. Mezi hudební konstanty Bregenzského festivalu patří Vídeňský symfonický orchestr, který zde odehraje všechna operní představení a řadu symfonických koncertů, a v posledních letech i Pražský filharmonický sbor. Ten se na festivalu poprvé představil v roce 2010, kdy se ujal sborových partů ve Verdiho Aidě a v opeře Pasažérka polského skladatele Mieczyslawa Weinberga. S úspěchem účinkoval i v představení Mozartovy Kouzelné flétny v roce 2013. Pod vedením režiséra Davida Poutneyho vzniklo představení plné kouzel a nádherné scenérie, které si podmanilo všechny diváky. (Česká televize)

Ozzy2

Naprosto strhující...mnohem živější, než v klasickém divadle.Zpočátku mě efekty hodně rušily,ale po čase jsem si zvykl a pak se neodlepil od TV. Akorát ten zvuk přes domácí kino mohl být mnohem kvalitnější. ()

ledzepfan

Hudba v poho, ale zbytek je nevkusná sračka... Od scény a kostýmů až po zmatečné vedení děje je to ubohá, rádoby cool slátanina.. ()

bohemia_regent

Odvážný postmoderní přístup k Mozartovi, plný režijně-scénografických nápadů. -------- V titulcích pořadu uvedeno: český název Wolfgang Amadeus Mozart: Kouzelná flétna; originální název Wolfgang Amadeus Mozart: Die Zauberflöte; režie Felix Breisach; divadelní režie: David Pountney. ()

wopi

Nejzajímavější ztvárnění, co jsem kdy viděl. Sice jsem měl chvílemi podezření, jestli mi do kafe někdo nešoupnul LSD, ale nevadí. Bez dechu. 5 z pěti. ()