Peter Miller žije a pracuje už niekoľko rokov v Londýne. Jeho zabehnutý rytmus života jedného dňa preruší správa z Prahy, ktorú považuje za omyl alebo zlý vtip. Je otcom osemročnej Emy a po nehode matky - aj jej jedinou šancou, ako sa vyhnúť detskému domovu. Nutnosť spolužitia s dcérou o ktorej existencii doposiaľ nemal ani tušenie, prevráti Petrovi život doslova hore nohami. Navyše musí nájsť pre dcéru novú matku a presvedčiť sociálku, že rolu rodiča zvládne. Peter už dávno prestal veriť na lásku, ale zázraky sa občas stávajú... (Continental film)

hekla

Nádherný snímek plný citu a emocí, ale i vtipu a zamyšlení. Duo Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová je naprosto úžasné, jejich chemie a celkové doplňování působí hrozně příjemně a opravdově. A spolu s Emou jakoby z jiného krásného světa, prodýchnutého vánoční atmosférou a příjemnou hudbou. Víc takových filmů prosím, tohle opravdu můžu. ()

karlee

Vcelku příjemné, ovšem podání sociálně právní ochrany dětí je dost podivné. Taky Vetchého vztah k oběma holkám nemá úplně přesvědčivý vývoj. ()

winstonik

Divák iste chápe, že účelom vianočného príbehu je vyplniť jeho čas vo chvíľach, keď plánovane vypína mozog. V tomto smere žiadna výčitka. ()

Caa

To je tááák špatný. Postavy jsou ploché, dialogy trapné a nesouvislé, celek vůbec nefunguje. V horších rolích jsem své oblíbence Vetchého, Geislerovou ani Cibulkovou nikdy neviděla. Jedna hvězda za obsazení. ()

Mkartaylas56

Pohádky pro Emu je tak neskutečně milý, přirozený a skvěle obsazený film s velikým srdcem, že jsem ochoten mu prominout všechny možné chyby a plně jej doporučuji, protože tady se jako u spousty dalších českých filmů nespálíte, ale rovnou roztajete. 85% ()

Pravek007

Česká komedie s dobře předvídatelným vývojem děje. Ale i tak má tento film něco zvláštního do sebe. Každopádně z dvojice milý Vetchý a protivný Vetchý (Pohádky pro Emu VS Bezva ženská na krku) u mě rozhodně vítězí protiva. ()

Coliseum

Zelená karta+dítě a čaroděj Bubu. Nevtíravě milá pitomost, která, vypuštěná v dobu správnou, nemilosrdně, ty voe, pohladí. A proč by to tak nemělo být. Soukromý poznatek: Aňu jsem vzal na milost, nejspíš už dokonavě. ()

Pavlunka

Dávám 4*, protože se jedná o český film. Příběh 100x omýlaný. Emička trošku pupkatá a občas mluví až moc dospěle, ale to se u dětí co vyrůstají mezi dospělými stává. Aňa až moc rychle kývla na to, že jí možná zavřou. Konečná scéna na střeše, byla moc rychle ukončena, ještě bych to trošku natáhla. Miluji tě jim moc nešlo přes hubu :D Scény s morčetem mě obtěžovali stejně jako scény s králíkem ve filmu Probudím se včera. ()

DJ Kritik

Tak toto je jeden z tých lepších filmov za posledné roky. Citlivý, paradoxný a pohlcujúci. Tu je to tak krásne prepletené, že to ide samo ako po masle. Telefonát otca so synom tomu dáva korunu. ()

HEED

Takový hezký Vánoční film plný naděje. Celkem solidní tempo a příjemné herecké vystupování hlavních postav. Dost obstojná konkurence vůči zahraniční tvorbě s Vánoční tématikou. Líbila se mi taky kamera, obzvláště pak okolí kostelů či různých částí Prahy. ()

XZvire

Když jsem viděla poprvé plakát k filmu, lekla jsem se, že se jedná o nějakou napodobeninu Lásky nebeské. Naštěstí opak byl pravdou. Geislerka se mi v roli kupodivu líbila, malá Ema byla roztomilá, akorát Vetchý mi do role úplně nesedl (viděla jsem nedávno Bezva ženská na krku, tak možná proto). Příběh sám o sobě není nic nového, hlavní nápad vane ze západu, ale na české poměry je to povedená rodinná podívaná. ()

miki68cz

Tenhle film snad může mít efekt jedině před Vánoci. Na konci léta vyznívá trapně režisérova snaha o happyendingovou romanci, většina postav vyzní naprázdno (Taclík, Vlach, Polívková), od začátku do konce je film čitelný a všichni vědí jak dopadne. pro mne další ze serie českých propadáků. Tento film vám nedoporučuji, jedině snad jako zdroj nucené vánoční nostalgie. ()

Plastík

Celé to bylo pěkně klidné, docela emotivní a uznávám, že takto by to mohlo proběhnout i ve skutečném životě. To se na tom nejvíce povedlo - reálnost. Vetchý je můj pilíř jistoty a Aňa je prostě velice zkušená a protřelá herečka. Chybí jim kvalitní scénáře, kde by mohli zazářit a ne se jen blýsknout. I to je o tomto filmu. ()

DominoTempus

Řemeslně povedený český počin, dobře napsaný, dobře natočený, dobře obsazený. Rozhodně to není film, který by nudil. Nejvýraznějším nedostatkem filmu je přítomnost pouze dvou "poloh", které film střídá s až brutální razancí. Těmito polohami jsou "romantická komedie" a "depresivní drama", a nelze tomuto snímku upřít, že obě části zvládá, ale jejich propojení zkrátka a dobře působí vynuceně. V jednu chvíli vám film ukazuje příjemnou romantickou komedii se silný obsazením, ale jen proto, abyste mohli následně cítit jak VŠECHNO JE ZTRACENO A NENÍ DŮVOD ŽÍT, PROTOŽE EXISTENCE JE BOLEST. I tak se ovšem jedná o film, který stojí za shlédnutí. ()

Fajt

Nějak mi uniklo, že je to komedie !! ale neunikly mi záběry, které s vědomím režiséra dělají z diváky hlupáky. Dvakrát použitý stejný záběr u okna, první na začátku filmu v Londýně telefonát z Prahy s hodinami 3,25 hod. a druhý telefonát z Londýna do Prahy (v poslední třetině filmu) u okna a s hodinami opět v 3,25 hod. Příchod do recepce hotelu a Vetchý postaví klec s morčetem na pult a při příchodu do pokoje je klec již na pokoji, přestože recepční zrovna řeší jak se o morče v kleci na pultě postarat !!!!!!!!!!!!!!!! ()

Kubi21

Typický a předvídatelný vánoční snímek, který je ale neuvěřitelně půvabný, zábavný a milý. A je naprosto skvěle padnoucí do tohoto ročního období. Vidět to v létě, tak asi mávnu rukou, ale v předvánočním shonu, jako určité zklidnění, funguje dokonale. ()