Profesor literatúry na univerzite v Dubline Samuel Solomon (Elliot Cowan) sa stane svedkom tragédie, pri ktorej zomrie jeho milenka. Rok po tejto udalosti sa stále musí vyrovnávať s tajomnou nočnou morou, v ktorej je rituálne zavraždená neznáma žena. Všetko sa mení vo chvíli, keď sa v správach objavia novinky o vražde, ktorú Samuel videl vo svojich snoch. Zisťuje, že sa práve stal súčasťou tajomnej zápletky, ktorá vedie k mytologickým bytostiam nazývaným múzy. (Marceloo)

Rockerman

Vcelku nápadité, ale ne příliš hororové. Snaha o temný příběh o múzách, které mají člověka políbit a ten pak má být schopen nějaké tvůrčí, kulturní kreace. Ne vždy to musí být pravda. ()

Johny M.

Poezii nesnášim, ale téma má Muse originální a i když se to celý docela vleklo, těžko by někdo zpracoval námět líp než Balagueró... 3,5* ()

Shanen29

Balaguero se tentokrát trošku ztrácí v mytologii,ale na kvalitu to vliv moc nemá.Sice polevil z tvrdšího pojetí svých předešlých filmů,možná že ten záměr tak i chtěl a měl takový být,ale i tak skvěle vykreslil atmosféru daného příběhu. ()

J.Mayen

Hrozny, strasny, nudny, tahly, zdlouhavy, chaoticky, beze smyslu, sam nechapu jak nemohu nedat odpad, kterej si film bezesporu zaslouzi, vyhnete se velkym obloukem a nenechte se napalit jako ja. ()

WUTEN

Na mě moc překombinované. Nějaký profesor na univerzitě jehož přítelkyně spáchala sebevraždu z nepochopitelných důvodů. Poté se mu začnou zdát sny o rituální vraždě nějaké ženské, ani sám nevím co to bylo zač a k čemu to všechno bylo. Rituální vražda ze snu se stane skutečností. Vypraví se na místo činu aby se podíval a odkryl příčiny této vraždy. V domě narazí na ženskou které se zdáli té stejné sny před vraždou. Tak se tihle dva Indiana Jonesové vydávají odkrýt pravdu. Pořád je tam pronásledují duchové nebo co je to za zač, spíše vypadají jako fanoušci death metalu s rádoby tvrdými řečmi kteří je stejně mohli odstřelit už hned ale oni si s nimi povídají a sem tam se je snaží vystrašit. Je to spíše misteriózní drama než horror. Nějak jsem neviděl pointu a postrádalo to hloubku toho příběhu, až na pár dobrých záběru s kýbly krve a na ty herecké výkony, jinak nic moc se tam nedělo, takže za mě 2*. ()

brasek

Očakával som prepadák alebo nejakú tú tragédiu, ale nič také sa nestalo. Samozrejme snímok nie je nič extra zo žánru hororov, nemá dostačujúcu atmosféru ale vcelku príbeh baví, žiadna nuda. ()

Kushina

Takový lehce nenápadný horor, který se rozjíždí hodně pomalu a ve výsledku není ani tak strašidelný, jak byste od tohoto žánru čekali, ale příběh graduje a vše do sebe pomalu zapadá a když se film vezme jako celek, tak je to moc hezký film 60% ()

Easykill

"Poezie, dokáže neuvěřitelné věci." Španělský snímek múza, bere na vědomí, že síla slova (i psaná) má opravdu moc a dokáže i kdekomu posrat den. Jedním takovým je profesor literatury, který to s poezií nebude mít tak jednoduché. Celkem kvalitní, velice mysteriózní kousek, který sází především na atmosféru a prolínání reálného a fantasy světa. Jako sci-fi bych to určitě neoznačil. Líbila se mi především ta myšlenka a celkově nápad. Je to dobře natočený, nechybí krev, nahota a dobrým bonusem byl Christopher Lloyd. Jediné co se dá vytknout, že to mohlo být o kousek kratší. Jinak spokojenost. ()

Fiffty

Španielske horory mám veľmi rád, no tento ma dosť sklamal. Námet a mytológia okolo múz, ktoré inšpirujú spisovateľov, bola veľmi zaujímavá, no žiaľ absolútne nevyužitá. Od začiatku to bolo vyslovene nudné a zbytočne dlhé, ak by sa to skrátilo bolo by to možno lepšie. Chýbala tomu hororová atmosféra a nejaké napätie, ktoré by diváka pripútalo k deju, no chýbalo to a pôsobilo to nezaujímavo a nudne. ()