Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

darius1706

Tak jsem konečně dokoukal druhou sérii. A už mě to zase začíná štvát. Proč si, do háje, kdejaká buchta (v tomto případě, ale klidně to může být o vocas v případě jiném) myslí, že když do původního skvělého díla vlepí svojí nějakou debilní invenci, takže to bude lepší? Vždyť řada příběhů takových fantasy dává prostě smysl jen tak, jak byly napsány, a to i tak, že komunita je schopná často odvodit, co se bude dít dál. NO, tak tady zase ne. Prostě si przniči předloh z Netflixu (ale ono je to buřt, zrovna stejný trumberové dřepí v HBO atd.), že se na původní předlohu vykašlou a vymyslí to líp. A už to začíná nést své ovoce. Je to ale hrozná škoda - Henry Cavill zraje jako víno, už dlouho se mi nestalo, abych měl radost, když se nějaká postava objeví na obrazovce, Geralt v jeho podání je opravdu famózní, přímo z něj čiší, jak si to hraní užíval. Představitelka Ciri taky ušla notný kus cesty od první série a podala velmi slušný výkon. Když dorazila postava Marigolda, tak jsem se i fakt zasmál. Bohužel, jak už to prasklo, Cavill pravděpodobně odejde po třetí sérii a bude to, řečeno mluvou Zaklínače, v prdeli. Je škoda, že další slušnej seriál prostě zabijou dementi, co se musí srát do věcí, kterým nerozumí. Stačilo jen jet tupě podle předlohy - pak by jednak ten příběh nešel do háje a hlavně jsem přesvědčený, že by Cavill zůstal. No, tak holt tedy ne. Ještě se nemůžu nevyjádřit k gendero-rasovým otázkám. Hele, tady mi to nepilo krev, jako v jiných případech. Když už svět momentálně stojí jak stojí a bez nějakých kompromisů se prostě nedá nic natočit, tak tady to pojali vcelku dobře. Je ospravedlnitelná černoška jako kouzelnice, elfové už hůř, ale budiž, u LOTR se to taky dalo kousnout. Tady je (a zřejmě bude víc a víc) hlavní problém prznění předlohy a jestli odejde Cavill. Pak to bude mít nástupce (jméno nedám dohromady, prostě brácha Thora) fakt těžké a asi to bude konec seriálu. Škoda. ()

MickV21

Pro znalce předlohy je to utrpení. Pro fanoušky hry zklamání. Pro neznalé to může být OK. Za sebe můžu říct, že až na první díl, který předlohu vystihl přesně a je jak vystřižen z jiného seriálu a jedna se o nadprůměr, tak jsem se nudil a často jsem si říkal, že na větší dno to jít už nemůže. Herecké výkony až na Cavilla jsou dost často průměr až podprůměr. CGI není špatné, ale taky není úplně skvělé. Suma sumárum. Podprůměrné fantasy a doufám že 3. série bude alespoň o chlup lepší. ()

Superkitten

Druhá série jede na volnoběh, děj se někam sune, pokud neznáte knihy a nepamatujete si přesně první sérii, tak nebudete vědět, která bije. Jakoby do toho začalo kecat až moc lidí a všichni tam chtěli mít to svoje. Pořád slušná fantasy, ale není to takové to návykové "jak to bude dál". ()

Saiko_chan

Druhá série je o něco méně zajímavá než série předchozí. Děj už neobsahuje žádné časové skoky a příběh na sebe jasně navazuje. Některé postavy projdou dobrým vývojem, například Ciri nebo Fringilla, a Yennefer dokonce duševní katarzí, ale jinak je všechno při starém. Zabije se hromada monster, objeví se kupa nových postav, zradí se mnoho spojenectví a umře hodně lidí. Bohužel, příběh jde pomaličku ke dnu a trochu se obávám, co bude s další sérií. ()