Dospívající kluk zjistí, že je Ajin, ale uteče dřív, než na něm úřady začnou experimentovat. Další Ajinové plánují, jak se bránit, a on si musí vybrat stranu. (Netflix)

Recenzie používateľa Víteček k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

První řada byla velmi příjemným překvapením. Příběh hodně kvalitní a jsem zvědavý, kam se ještě bude ubírat. Hlavní postava není nijak extra sympatická, ale dává jí to prostor projít nějakým vývojem a jako celek jsou svět i postavy dobře zpracované. Na rozdíl od mnoha dalších mi nevadí ani grafické ztvárnění. Ne vše musí vypadat stejně a takto to má alespoň svůj styl, který osobně oceňuji a než by mě vytrhával, tak ho mám seriálu spíš k dobru. První série lepší 4*, protože to přeci jen postrádá něco, co by to vyšvihlo úplně do top. ()

Season 2 (2016) (S02)

Druhá řada je v některých ohledech slabší než první. Kromě padouchů většinu času nikdo nic moc nedělá a je tam jen pár dílů, kde se vůbec něco děje. Vůbec se mi nelíbila dynamika mezi Nagaiem a Nakanem, kde Nakano je v základu jen v pozici neschopného trouby, který nikdy nic nedokáže, jen aby vynikla Nagaiova dokonalost. Role Kaita, kamaráda z dětství, je už pak spíš k smíchu. O zobrazení a roli ženských postav, je pak lepší raději ani nemluvit. Tohle by asi v  Bechdelu propadlo na plné čáře. I přes různé nedokonalosti, ať už větší či menší, je to ale slušná podívaná, u které jsem se většinu času bavil. ()