Ve světě legend známém jako "Tetra Heaven" probíhala po celá staletí strašlivá válka. Zdejší bohové, kteří nakonec tuto válku prohráli, museli začít s hledáním nového světa, kde by mohli žít. Tím se stal svět známý jako Septia, obývaný obyčejnými lidmi. Někteří z bohů se pustili do ničení a obsazování tohoto světa, jiní se rozhodli pomoci lidem. Tak vznikli "Logicalistové", speciální bojovníci napojení na organizaci ALCA, jejímž úkolem je ochrana světa, jeho měst a obyvatel proti těmto cizincům. Na základě svých schopností mohu někteří Logicalistové spolu se svými bohy dosáhnout jistého spojení, nazvaného "trans", které jim dává mnohem lepší schopnosti na bojišti. Existuje však ještě hlubší myšlenkové spojení, které je však velmi nebezpečné a zakázané. Yoshichika Tsurugi byl v minulosti jedním z Logicalistů, ale porušil výše zmíněné tabu a díky tomu ztratil své schopnosti, a tak nyní žije jako obyčejný civilista. Vše se však změní, když si jej vyhlídne bohyně Athena a nabídne mu, že se stane jeho partnerkou a vrátí mu ztracené schopnosti. Tak dostává Yoshichika druhou šanci a opět se vrací do boje. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Podle některých náznaků to mohl být opravdu velký průšvih. Brány, bohové, příšery, mahou shoujo, speciální tým, spojení charakter + nějaká další postava co mu propůjčuje sílu, jeden chlap a mraky děvčátek okolo... Prostě těch aspektů co by tohle mohli zabít a hodit to někam do kategorií splácanina již viděného, klišé nad klišé, nudná blbost apod. bylo opravdu hodně, ale světe div se, podle prvního dílu to působí že by tahle kombinace mohla fungovat. Dost tomu napomáhá hlavní charakter, který je docela sympaťák. Sice jsem mu ze začátku moc nevěřil a působil na mě dojmem klasického sraba, ale postupně se vlastně ukazuje, že on prostě ví, proti čemu svět stojí a v tuto chvíli nemá prostě sílu jak tomu zabránit a tak chce jenom chránit ty kolem sebe. Měl jí, ale protože byl jako správný hrdina plný ideálů, tak to prostě přehnal. Teď ale dostává druhou šanci a tak to na mě působí skoro, jako kdyby začínal něco sledovat od řekněme druhé série, kdy o první skoro nic nevím, což je samo o sobě docela zajímavé. Další věc co to zatím táhne je fakt, že se autorům daří si s některými klišé docela hezky hrát a tak ta klišé, i když vím, že to jsou klišé vlastně nenudí. Na souboje a nejen na ně se také docela dobře kouká takže opravdu tam není nic co by mi vadilo. Současný stupeň nadšení je zatím však jen někde na levelu 7,2 s tím, že se opravdu hodně bojím, že to autoři neudrží a že to minimálně jeden ze vší té hromady pro mě nebezpečných aspektů časem prostě potopí do vod průměru... 7,2/10 EDIT 1: Přesně jak jsem se obával, tak to s přibývajícími díly ztrácí na originalitě, přestává to být tak zajímavé a hlavní dějová linka se záporákem Luciferem, který se mi zatím skoro vůbec nelíbí, je hodně slabá a nudí. K tomu přichází klasická sekvence - máme 3 hrdinky, tak musíme každou náležitě představit, dát jí vlastní příběh a ukázat jak se s hrdinou sblíží. Zkrátka je potřeba stmelit kolektiv... Tohle už jsem viděl tolikrát, že mě to nepřekvapí, navíc ty příběhy jednotlivých děvčátek u mě nevyvolávají emoce, soucit a ani zájem, takže jsem se poslední díly opravdu hodně nudil, což se podepisuje na propadu mého současného dojmu někam k slabému průměru s tím, že se obávám, že až dojde na boj s Luciferem, který mi absolutně nesedí, tak by to mohlo jít ještě níž. EDIT 2: Finále nebylo nijak strašné, jak jsem se obával, i když spojení Olga + Lucifer mě zrovna dvakrát nenadchlo, protože se dali dohromady mé asi nejméně oblíbené charaktery. Na druhou stranu jsem jejich motivaci docela chápal a neměl jsem s ní žádný logický problém. Závěrečný souboj byla sice trochu maškarní a Yoshichika i Olga působili ve své "over trans" podobě tak trošičku jako návštěvníci nějaké gay parade, ale mohlo to být ještě horší. Finální názorová konfrontace nebyla úplně špatná a když si člověk odmyslel všechny ty hlášky typu "moje logika je lepší jak tvoje logika" a zaměřil se na to o co jim vlastně šlo, tak to zase až tak hloupé nebylo. Na druhou stranu ale ani závěr nepřinesl nic světoborného a ani originálního jako třeba začátek a tak se můj výsledný dojem prostě udržel na tom nejprůměrnějším průměru. 5/10 () (menej) (viac)

SonGokussj

First impressions: Magical shoujo jsme vystřídali za Magical shounen. Ubrali ecchi (resp. v 1. episodě vyloženě anulovali) a zvolili trochu jinak vypadající charaktery. Prostředí jsme položili do futuristického města, kde nás jednou za čas ohrožují různé bestie vyskočivší z náhodného portálu nad městem, kategorizované jako "Panorama-prů*er" lvl 1-10. Z první ep víme, že s číslem 1 - 7,2 si dokážem v klidu poradit. Hlavnímu rozcuchanému charakteru jsme řekli, ať zapomene na veškeré klišé a to samé jsme se snažili říci i holkám okolo. Uvidíme, jestli to budou dodržovat. Slovy dospělé hnědovlasé Sakury s hůlkou, která zvrací duhu: "Ouchie, ouchie, go away", jsem nepocítil žádné nepříjemné pocity a těším se na další díly. Pozn. pro sebe: Klesl jsem už tak nízko, že pokud show nemá ecchi, tak to hodnotím velmi slibně? Ach ty moderní anime... ()

DaweForeman

Pokud na tomhle anime mám něco opravdu vychváli a proč mě všeobecně zaujalo, je to, že není obvyklou snůškou klišé, jak tomu bývá u většiny anime. Tentokrát je tu něco svým způsobem originálního a ne moc přehnaného (pokud nebudu zmiňovat typický kýčovitý módní design Japonců - viz vzhled jednotlivých přemeň (nejvíce u Quetziho - tak opravdu ne)). Postavy jsou celkem zajímavé, když nebudu počítat pár přešlapů na začátku. Příběh jako takový není zrovna ničím extra napínavým, ale já jsem si tam spíše našel onu logickou (psycho-filosofickou) část. Souboje jsou spíše dokreslením příběhu, ale úplně neurazí. Romantika by se tu taky našla, ale mohla by být trochu lépe zpracována než průměrně. Navíc bych trochu zvýraznil a zmínil trochu více vztahy, motivace a pozadí za jednotlivými postavami - společné rysy, důvody výběru a historii. Obecně bych to vzal jak celkem zajímavý koncept - tohle anime - ale prostě je to také nedopracované s dobrým potencionálem, ale v závěru působící jako průměr s hořkosladkým koncem. Teď akorát je otázkou, zda je to myšleno jako úplný konec nebo bude pokračování. Pokud by udělali pokračování, kde by příběh, postavy i zpracování vyzráli, tak by z toho bylo mnohem lepší počin. Animace je celkem slušná, ale ony počítačové efekty jsou tu celkem vidět. Hudbu bych hodnotil pak hodně dobře. ()