Ulicami mesta Punjab sa šíria drogy, ktoré ovplyvňujú životy ľudí na všetkých sociálnych úrovniach. Uznávaný hudobník – vzor dospievajúcej mládeže – končí po policajnej razii vo väzení, mladé dievča z chudobnej rodiny sa nečakane dostáva do konfliktu s drogovým kartelom, no a policajtov mladší brat prepadá závislosti. Osudy tejto trojice sa nečakane pretnú, aby spoločne čelili problému, ktorý odmietajú riešiť aj samotní politici. (*CARNIFEX*)

Aljak

Už chápem prečo mal Udta Punjab doma v Indii taký kolosálny ohlas. V podstate ide o úplne výnimočný film na indické pomery, hoci pre americko-európsku produkciu asi nie sú drogy až tak mimoriadny námet. Ale tak či tak, to prostredie Pandžábu spravilo svoje a myslím, že aj pre európskeho diváka bude tento film rovnako atraktívny ako pre mňa. Bavil ma nielen námet z prostredia drôg a korupcie, ale aj zaujímavá schéma, ktorá medzi sebou skrížila osudy štyroch postáv. Mimochodom, všetky 4 postavy boli zahraté priam vynikajúco! Shahid Kapoor dal tú rolu drogovo závislého hudobníka Gabru na parádu (jeden z najlepších hereckých výkonov aké som v indických filmoch videl), obdobne aj Alia Bhatt a jej prevedenie roľníčky v nesprávnom čase na nesprávno mieste stálo za to (aspoň ukázala, že vie zahrať aj také "špinavšie" role, a nielen tie pre ňu typické zmyselné krásavice), Kareena Kapoor dala svoj profesionálny štandard (iné už ani nečakám), a svojim výborným výkonom zahviezdil aj Diljit Dosanjh v úlohe charizmatického policajta (a zároveň jediného spravodlivého). Takže z tohto pohľadu veľká kvalita. Príbeh mal prirodzený spád, zápletka s realistickým a didaktickým rozmerom bola skvelá, hoci niektoré zlomy v deji boli trochu prehnané, ale asi si to posun v deji prakticky vyžadoval. Každopádne, veľká paráda! ()

Andrea1717

Príbeh 4 ľudí... mladý policajt Sarjit sa potom ako zistí, že jeho brat je narkoman pod vplyvom mladej lekárky Preety rozhodne spolu s ňou niečo urobiť preto, aby sa prestali štátom Punjáb šíriť drogy distribuované politkmi ako súčasť predvolebnej kampane. Ďaľší dvaja sú pophviezda Tommy užívajúci drogy ako svoju inšpiráciu k tvorbe a ktorého životný štýl kopíruje mládež a tiež berie drogy a mladé dievča Kumari Pinky, ktoré sa dostane do problémov s drogovou mafiou, ktorá ju uväzní, nadroguje a zneužíva. Príbehy jednotlivých postáv sa vyvýjajú ako jednotlivé dejové línie, ktoré sa v určitých okamihoh pretnú a navzájom sa začnú ovplyvňovať a meniť. Zaujímavý filmový počin, postavy sú veľmi živé a otvárajú svoj vnútorný svet zaujímavým spôsobom. Aj keď som ešte asi nevidela a už vôbec nepreklada indický film kde by bolo aspoň mizivé percento z nadávok použitých v tomto filme, vôbec tam nevadia sú nejakou samozrejmou súčasťou filmu na danú tému... ( nevypípala som ich ako v angl. titulkoch :-) ) Takže je to z môjho pohľadu zaujímavý film s dobrým hereckým obsadením, Kareena starne do kvality a Shahid ako Tommy hlavne v druhej polovici filmu, po svojom "uvedomení sa" sa mi veľmi páčil... ()

kaylin

Kriminální thriller v indickém provedení, který tradičně trpí přílišnou roztahaností, ale nakonec ukazuje i silné stránky, které jsou například i v podobě muzikálových čísel, jež jsou moderní, rapovaná. U snímku jsem se ale vůbec nedovedl dostat k postavám, jako kdyby se ani divákovi neměly zamlouvat. ()

rikitiki

Drogy jsou špatné. A když to ukázat, tak pěkně drsně, po indicku. Tady nás nečekají žádná předávkování a následná péče v dobře zařízené nemocnici, uslzení rodiče a dlouhá cesta ke střízlivosti. Tady jde o život a to z cizích, nikoliv vlastních, rukou, a proto se taky vraždí, jak na běžícím páse. Optimismu moc nečekejte. Vzhledem k provázanosti drogového obchodu s policií i místními politiky žádná cesta naděje z tohoto pekla nevede. A když, tak spíš jen možný náznak aspoň trochu dobrého konce v romantizující lince šíleného zpěváka (Sahid Kapur a jeho další variace na šklebícího se poděsa) a dívky přinucené k prostituci (Alia Bhatt zde s venkovsky ztamvenou kůží). Indická protidrogová agitka nabízí epizodní příběhy, které se občas protnou, a hodně brutální historky. ()

coulismoulis

Shahid byl poprvé ve své kariéře snesitelný a dobrý! To se (alespoň podle mého úsudku) ještě nestalo. Film je agitkou proti drogám, v první třetině hojně využívá osvětových záběrů na zfetované ubožáky, ve zbytku už se ale víc soustředí na konkrétní akci, úspěšně se tak zbavuje prvoplánovosti a plakátovosti. Hlavní postavy jsou životné a sympatické, díky čemuž vyniknou překvapivé dějové zvraty. Celý tento thrillerový balíček „akce s poselstvím“ je lákavým soustem po všech směrech, proto snad lze věřit, že v boji proti drogám skutečně pomohl. ()