Za našima humny

(relácia)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2015, 9x26 min

Hudebně-naučný devítidílný cyklus mapující lidové tradice, lidovou hudbu a regionální zajímavosti Čech, Moravy a Slezska, prostoupený nejkrásnějšími místními lidovými a dechovkovými písněmi. Moderátorka a bloggerka Monika Brindzáková v každém díle představí jedno zajímavé místo s živou lidovou kulturou, vystoupení dvou lidových těles, příklady místní lidové tradice a řemesla, recepty, zajímavé rodáky z daných míst a regionální zajímavosti, ať už jde o architekturu, přírodní dominanty nebo místní svátky – vše, co souvisí s folklórními zvyky a zajímavostmi daného místa. Samozřejmě si vše aktivně sama vyzkouší. A o svých cestách na jednotlivá „humna" píše internetový blog. Společně s ní můžete navštívit Dolní Bojanovice, Nový Hrozenkov, Svatobořice-Mistřín, Suchou Loz, Jizerní Vtelno a jeho okolí, Ratíškovice, Boleradice, Jarošov nad Nežárkou a Novoměstsko. Monika provede diváky vybraným místem, v rozhovorech představí zajímavé osobnosti a okomentuje místní zajímavosti. (Česká televize)

Marze

Pěkné folklórní tradice kroje, hudba, tance. Shlédl jsem na České televizi díl Nový Hrozenkov. Ten má moc hezké přírodní okolí. ()