Huo guo ying xiong

• Čína 火锅英雄 (viac)

Čchung-čching je město známé svými protileteckými kryty a hot pot restauracemi. Jednu takovou restauraci v protileteckém krytu vlastní tři kamarádi. Moc se jim však nedaří a jelikož potřebují peníze, chtějí restauraci prodat. Aby dostali víc zaplaceno, rozhodnou se ji rozšířit. Při tom se ovšem prokopou do trezoru banky, kde objeví hromadu peněz. Neukradnou je, ale místo toho vymyslí plán, jak díru spravit. Jenže dluhy jsou dluhy a ty se musí platit. Navíc do banky vtrhnou lupiči, aby ji vykradli. (LangiJ)

LangiJ

Tož jsem tedy očekávala víc. Trailer mně přišel nadupanej, takže jsem vůbec nečekala, že se první půlku filmu budu nudit. Naštěstí se to pak rozjede a drží si to slušný tempo až do konce. I když jako celek je to pro mě slabší průměr, atmosféru to mělo správně ponurou, temnou a dešťově uslzenou. Město mě většinou nechytne tak jako záběry z přírody, ale tady pár hodně povedených bylo. ()

EvilPhoEniX

Čekal jsem víc, ale v rámci toho, co Hongkong za poslední dobu zplodil tohle patří k tomu zajímavějšímu. První půlka je docela bolestivá, ta druhá je zajímavější především finále mi přišlo hezky brutální a akční. Heist snímek trochu jinak, proč ne. 65% ()

Vavča

Žánrová vzpoura a inovace, téma přátelství spolužáků ze střední, kteří mají skvělý plán, jak zbohatnout, ale znáte to chybička se vloudila, navíc do toho nevhodně zasahují další známé i neznámé postavy a komplikace je postaráno. Film zvládá doručit hned několik rovin, zobrazení moderní průmyslové Číny bez příkras, do toho určitou kritiku společnosti, která drží lidi při zemi a neposkytuje jim moc šancí žít lépe. Vymazlené záběry města, špinavé souboje jak z francouzských drsných kriminálek, do toho určitá nostalgie hlavních postav, které vzpomínají na svůj život. Peníze nakonec vlastně nejsou téměř potřeba, hlavní je přátelství. Film dovedl geniálně vybruslit z klišé a předvídatelnosti, skutečně originální dílko, které mi v něčem připomnělo filmy Yoshihiro Nakamury, jenž také umí žánrově klamat tělem. ()

kaylin

Docela surový film, který je vlastně jenom o tom, jak se skupina grázlů rozhodla vyloupit jednu banku. Ale tohle rozhodně není klasický heist snímek. "Chongqing Hot Pot" je akční film, který je mísený s thrillerem, film, který je místy docela brutální, ale přitom se mu pořád daří být cool, někdy až tak, že si říkáte, jestli to mysleli vážně. Ale jo, proč ne. ()