Tři bratři Liang (Lo Lieh), Ma Qing Ting (Tien Feng) a Xiang (Wai Wang) jsou skvělí šermíři a bojují proti všem, kteří utlačují nevinné. Po letech se Ma Qing Ting stává velitelem tatarské armády a chce do ní začlenit i své dva bratry. Situace se zkomplikuje, když Xiang zemře kvůli krásné Shum, ženě velitele Ma Qing Tinga, do které se zrovna zamiloval třetí bratr Liang. Liang se rozhodne pomstít zbytečnou smrt Xianga. Netuší však, že stopy povedou k jeho bratrovi Ma Qing Tingovi. (Epistemolog)

Lacike

Na tento typ kung-fu som už príliš starý. Alebo sú tieto filmy príliš staré na mňa? To je vlastne jedno. V bitkách sa neustále šialene zoomuje dopredu dozadu do takej miery, že ma z toho po polhodine rozbolela hlava. A keď sa nezoomuje, tak postavy preskakuje cez kameru niekam do stratena, alebo kamera pri bitke zaberá hlavne zábradlie. Všetky tieto vychytávky tu sú preto, aby sa zakryla jednoduchá choreografia ktorej chvaty by som zvládol aj ja ľavou zadnou alebo aby sa zakrylo,že ku kontaktom dochádza raz za uhorský rok a ten v tomto filme práve nenastal. No a samotná zápletka ma tiež nezaujala, takže za mňa veľké sklamanie. Ale ja celkovo kung-fu natočené v ranných sedemdesiatkách od SB príliš nemusím. Jediným kladom je to, že sa to odohráva často vonku a nie ako obvykle v interiéroch s namaľovanou krajinkou. 3/10. ()