Dark Matter

Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2015–2017), 27 h 58 min (Minutáž: 42–45 min)

Predloha:

Joseph Mallozzi (komiks), Paul Mullie (komiks)

Kamera:

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson (viac)

Šesťčlenná posádka opustenej vesmírnej lode sa prebudí z hibernácie v hlbokom vesmíre. Majú vymazanú pamäť, chýbajú im spomienky na to, kto sú, alebo ako sa dostali na palubu. Jediná stopa k ich totožnosti je nákladný priestor plný zbraní a cieľové súradnice nastavené do vzdialenej ťažobnej kolónie, ktorá sa nachádza vo vojnovej zóne. Bez poňatia, na ktorej strane bojujú, čelia smrteľnému nebezpečenstvu. Dokáže posádka utiecť pred svojou minulosťou alebo ich minulosť dostihne? (Comicbox.eu)

Lambrija

Ve srovnání s legendárními předchůdci z dílny SyFy a vzhledem ke zkušenostem tvůrců je Dark Matter skutečně slabším počinem, na druhou stranu za celých třináct dílů, mezi nimiž jsou uprostřed série některé méně záživné, nedal důvod přestat se dívat. Stejně jako posádku Razy, i mě zajímá každý nový kousek do skládačky jejich minulosti a stejně tak, zda byl můj odhad jednotlivých postav správný. Každý si jistě najde tu, které bude fandit. Líbí se mi nelehká atmosféra, oproti tomu nemohu vystát fakt, že se parťáci zčistajasna vždy objeví zachránit jeden druhého ve správnou chvíli na správném místě. Speciálních pět hvězd by zasloužil android. ()

Rorschach_SK

"Počkaj. Toto odporuje tvojmu naprogramovaniu. Zábava spomínaš? - Zábava? Na zábavu si nespomínam. Spomínam si na varenie, upratovanie a vesmírny donut. - Počkaj, čo bolo to posledné?" Sci-fi deja-vu - všetko som to už niekde videl, či v lepšej alebo horšej kvalite, ale aj napriek tomu ma celom baví. Má to atmosféru Stargate Universe, ale zas viac humoru, ktorý však nieje tak vydarený ako vo Firefly, s príbehom, ktorý nedosahuje úroveň Battlestar Galactica, trikovo to je niekde na úrovni Andromedy (čiže Asylum produkcia) a herecky tak toporné, že je to až zábava. Príbehovo je to celkom jednoduché, ale so zaujímavým potenciálom - zoberte tej najhorší odpad vesmírnych žoldnierov, vymažte im pamäť, prihoďte jednu nevinnú tváričku, ktorá slúži ako tmel skupiny a jedného trochu zvlášneho androida. Využijú šancu začať nový život, aj keď minulosť im dýcha na krk alebo sa vrátia na staré chodníčky vydláždené krvou? Uvidíme kam sa posádka Razy vydá. PS: len jedno by som chcel sakra vedieť, čo je to ten vesmírny donut ()

Lucky Eda

Začátek seriálu mi trochu připomněl konec SGU ..Trochu kopírování tam je prvich par dílu bylo nic moc zda se mi ze i pres maly rozpočet začíná kvalita růst samozrejmne asi neuvidíme nějaké poradne bitvy jako ve stargate ale jsem zvedavy na souboje posádky Raza s korporacemi. Taky me celkem mrzí ze tam nejsou jine rasy nez jen lide . Musím pochválit hudbu ke konci u zaverecnych titulku ()

PsenickaR

není to vysloveně špatné, ale ani přehnaně dobré. Když pominu, že to zčásti opravdu vykrádá SGU, která k mé veliké lístosti skončila, tak to pár dobrých nápadů přináší. Jenže k čemu to všechno je, když je tak nízký rozpočet, že to pak kazí jakoukoliv snahu natočit dobré sci-fi. Až moc často se objevují záběry, kde je znát menší rozpočet a tím to bohužel někdy vypadá směšně. Ale jako fajn oddychovka to ujde, jen to není na to podívat se znovu, což třeba SG universum je a tak hodnotím jako průměr, což je škoda. A ono ani ty postavy tady nejsou nijak suprové, za celé dvě série jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou, každá mi nějak prostě vadí a nesedí a to je tedy dost chyba a ne jen scénáře, ale i castingu, asi je chyba, když jen tak z fleku umře jednička, 4 je všechny podrazí atd... ()

xray0045

Prijemne prekvapeni, zapletka umoznujici kombinovat, dialogy na urovni, triky odpovidaji rozpoctu, ale co je hlavni, sci-fi co obsahuje humor, androida si musite zamilovat. Je to na 3 hvezdy, ale ja davam 4 jako poctu tvurcum, ze nerozmlatili kebuli hlavounum z SYFY za zruseni. Serial vas pobavi, ale byl zrusen v pulce tak popremyslejte zda zkousnete serial co neni ukoncen. ()