Grace a Frankie

• USA Grace and Frankie
USA, (2015–2022), 46 h 11 min (Minutáž: 25–35 min)

Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston, Martin Sheen, Brooklyn Decker, Ethan Embry, June Diane Raphael, Baron Vaughn, Craig T. Nelson, Geoff Stults (viac)

Kamarádky nejsou, ale když jim manželé utečou jeden s druhým, slušňačka Grace a excentrická Frankie si v příběhu nominovaném na Emmy k sobě cestu najdou. (Netflix)

Recenzie používateľa Streeper k tomuto seriálu (7)

Série 1 (2015) (S01)

Jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec a nechápu, jak jsme na takové spojení Jane a Lily mohli čekat tak zatraceně dlouho! Bála jsem se, že nakonec zůstanou jen u jedné série, takže mi udělalo radost prodloužení a jsem nadšená, že se všichni herci rozhodli v seriálu zůstat. Opravdu seriál, který upřímně pobaví všechny věkové kategorie. ()

Série 2 (2016) (S02)

Série je o malinko horší než první, ale stále tam zůstal ten vtip a to škádlení mezi Jane a Lily je skvělé. Zbožňuji hlavně jejich narážky kolem sexuálních problému, takže pro mě poslední 3 díly byli nejlepší a už se nemůžu dočkat až začnu s třetí sérií. Je skvělé, že je seriál tak úspěšný. ()

Série 3 (2017) (S03)

Začátek serialu super, prostředek dobrý, ale konec mi přišel nejslabší, chápu, že tam chtěli nějaké drama, ale přišlo mi to až moc dramatické na tak komediální serial, nicméně nic nezabránilo tomu, abych se pořádně bavila, tohle Grace a Franie rozhodně nechybí, naopak I na to, že je to 4.série, je to stale originální a vtipné. ()

Série 4 (2018) (S04)

Série plní vtipných hlášek a gagů o stárnutí a všemi problémy s ním spojené. Navíc místy jsou epizody trochu s nádechem dramatu, což přidává na serióznosti série. Prostě vždycky od všeho trošku a vzniká pohodová, vtipná podívaná. Od první série jsem vždy byla spíše tým Frankie, ale od čtvrté série to vypadá i na tým Grace. ()

Série 5 (2019) (S05)

Bohužel trošku slabší série. Řeší se zde hodně věk a možné příchody, které se Grace a Frankie můžou z důvodu vysokého věku stát. Navíc když Frankie odcestuje do té sekty, tak je to ještě větší nuda. Nejlepší jsou, když jsou pospolu, to navíc na sebe střílí i největší hlášky a to se tu bohužel nestalo. ()

Série 6 (2020) (S06)

Jeden z mála sériálů, který si drží kvalitu u 6.série. Je fakt, že poslední díl už byl na mě trošku moc a říkala jsem si "WTF". Ale ok, musejí se nějak dopracovat k tomu zaslouženému konci, takže nějaký ten přešlap jim povolím. Je to ale stejně vtipné a herecky dokonalé jako doposud. ()

Série 7 (2021) (S07)

A tímto končí jedna velká éra, kterou jsem sledovala od samotného začátku jen díky herecké dvojici Lily Tomlin a Jane Fondě. První série je ikonická, bohužel série od série ta kvalita pomalu začala klesat a asi poslední tři už mě tolik nebavily. Přišlo mi to zbytečně natahované a abych byla úplně, úplně upřímná, tak se mi vůbec nelíbil závěrečný díl. ()