Ray je příjemný mladík, který ale trpí schizofrenií a právě ho přepustili ze psychiatrické léčebny. Nadále ale potřebuje péči a teď se o něj má starat jeho bratr Pete. Ten trvá na tom, aby Ray bral své léky, které ho mají držet v reálném světě. Nejdřív jsou oba v pohodě a užívají si, ale pak Ray upadne do zmatku, protože se zamiluje do Laury, která hledá nový vztah. Když se oba začnou zbližovat, Ray chce prožít svou lásku naplno a rozhodne se vysadit léky. Pak ale začne ve své hlavě opět slyšet podivné hlasy - propast mezi realitou a světem v jeho hlavě se začne prohlubovat, a všechno sa změní... (oficiálny text distribútora)

wege

Už dlouho říkám, že není ve filmech nic krásnějšího než zvonivý hlas Kelly Macdonald okořeněný navíc tím svérazným skotským akcentem. To někdy vlastně pro celý film i stačí. Jinak je velmi zajímavé sledovat, jak dokázal byl Craig vágus před tím, než se stal tím slavným elegánem. Hraje to dobře. Jen prostě ten film není jinak moc zajímavý. Pro mě ale poučný, že i když mám poslední měsíce bordel v hlavně, může být daleko hůře. Jenže pravda je, že u mě to není jen o hlavě, ale i o dalších orgánech, kterými myslíte, nebo lépe prožíváte život a emoce, které k němu patří. I ten se může poradit, zlomit a nedokáže vás jen tak pustit dál. Dostat z něj ji. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 21) ()

mata77

Hlasy v hlave sú citlivou drámou, ktorá v sebe miestami ukrýva humorný podtext, ktorý je príznačný hlavne pre anglický suchý humor. Je to naozaj jednoduchý príbeh, ktorý sa na nič extra nehrá. Práve to, že hlavné úlohy hrajú tak výborní a talentovaní herci, razom robí z tohoto filmu niečo viac. Naozaj si viem predstaviť, že by som na to zašla aj do divadla. ()

kolodej1

pěkný film, který sice má úsměvné naladění, ale tak úplně komedie, jak je zde zařazen, to podle mého není. Přesto nálada celého snímku na mě působila dobře a bavilo mě to, zaujala mě i výtvarná stránka filmu a vizuální vyjádření pocitů nemocného člověka Ray zpočátku sice působí jako mimoň, ale vyznívá to přesto sympaticky, když ale vysadí léky, začíná se mu to vymykat a už tak příjemným společníkem není. Celkově je film ovšem i přes některé vážné, dramatické momenty laděn pozitivně, herecky filmu pak kraluje půvabná Kelly Macdonald. Stojí za pozornost ()

vincbenet

Takovej malej a nenápadnej filmeček , ale krásnej, opravdovej.Tyhle skromný filmy v sobě mají vždycky ňáký kouzlo. Hezkej soundtrack. ()