Emma Bovaryová je obětí středostavovských konvencí poloviny 19. století. Jako mladou romantickou dívku ji provdali za venkovského lékaře, a ona tak příliš záhy poznává ubíjející monotónnost manželského života. Snaží se před nudou uniknout malým flirtem a marnotratnými nákupy, což značně otřese rodinným rozpočtem. Filmová adaptace věrně vystihuje většinu zásadních scén Flaubertova románu, mezi něž patří např. svatba, bál či zemědělský trh. (oficiálny text distribútora)

wooloong

Navzdory krásným kostýmům a dobovým reáliím a úžasnému hereckému výkonu Isabelle Huppert jsem si film nedokázala pořádně užít, protože mě až do morku kostí iritovala paní Bovary. Sobecká ať už jde o manžela nebo o dítě, pozérská, lehkomyslná až pitomá pokud jde o její nákupy drahých šatů a její postupné sklouzávání do dluhů, naivní až trapná pokud jde o milence, nezodpovědná, narcistní a ubohá, pokud jde o její sebevraždu. Nechápu, jak ji někdo může za nešťastnou oběť. Vždyť za to, že zničila život nejen sobě, ale i svému dítěti a manželovi, mohla jen a jen ona. ()