Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa troufalka k tomuto seriálu (5)

Série 1 (2016) (S01)

Rapl se zjevil na obrazovkách jako volné pokračování série Cirkus Bukowský. Postava Kuneše se stačila dostatečně dobře zapsat u diváků a já jsem vděčná tvůrcům, že se nás nepokoušeli dostat rozmělňováním už vysloveného v podobě Cirkus Bukowský 3 a 4. Kuneš oproštěný od původních reálií dostává více možností, západní Čechy skýtají svou scenérií krásnou kulisu, která je zabíraná vytříbenou kamerou. Hlavní potěchou jsou dialogy. Troufám si je označit jako hlavní slabinu naší současné televizní tvorby. Když se ale povede kostra příběhu, vykreslení postav a dialogy, je už vlastně vyhráno. U Rapla se nedá hlavní kostře příliš vytknout. První série nechává dostatečný prostor pro pokračování a zároveň nabídl strhující podívanou v rozkrývání jednotlivých případů. Na pokračování se opravdu těším. ()

Nástřel (2016) (S01E01)

Rapl si jde vlastní cestou a to je dobře. Nesnaží se být přehnaně vtipný ani zbytečně dramatický. Zacílení na hlavní postavu je přímočarné a díky charismatu hlavního hrdiny mi vyhovuje. Dobrá rozehrávka, těším se na další díly. ()

Křížová cesta (2016) (S01E02)

Po Mordpartě příjemné zotavení. Ten morous Kuneš mě prostě baví! Vytkla bych špatnou němčinu a nevěrohodnou napodobeninu ruštiny. ()

Exekuce (2019) (S02E01)

Na druhou sérii jsem se těšila. Ten první díl mi připadal takový roztahaný, doufám, že se to pořádně rozjede. ()

Ahoy Sázavo (2019) (S02E10)

Dřív se na vandrech zpívalo, že by se dnes pouštěla reprodukovaná hudba? Nebo dělá OSA problémy? ()