Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa kocik1 k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2016) (S01)

Po mizerných několika prvních dílech mě okouzlila atmosféra, abych potom ve dvou posledních dílech přišla o všechen kyslík. Teda, takhle to podělat. Fujtajbl. ()

Nástřel (2016) (S01E01)

První díl mě teda nenadchnul. Vraha si Kuneš a spol vyfabuloval zřejmě pomocí černé magie, prostě se rozhodl, kdo to bude a basta fidli. Prostě se rozhodl, ve které slatině najde vražednou zbraň a tam to taky bylo. Upřímně, moc dobrý policajt to asi nebude, měl by se živit spíš jako jasnovidec. Zatím tak 1*, ale hodnocení nechám na celý seriál. ()

Zdař Bůh! (2016) (S01E12)

Pečlivě budovaná atmosféra předchozích dílů, kdy mě konečně začal Rapl opavdu bavit, se tady zhmotnila v scénáristické peklo. Polda bloumající varnou drog jako duch procházející zdí... Taky ho nikdo nevidí. Donašeč(ka) nejdřív napráská, co nemá a pak pro jistotu napráská zase sebe. Když už se nechám koupit, tak snad mlčím, dokud nemám pistoli u hlavy, ne? No a nakonec jako jahůdka posazená do šlehačky na dortu - se šéfem stává ten největší lupen, co ho v seriálu mají a který doposud jenom poslouchal, co mu kdo poradí. ()