Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa Psycho.R k tomuto seriálu (3)

Rapl (2016)

Kuneš je fakt rapl, ale v dobrym slova smyslu. Jsem rád, že spin off mého oblíbeného Cirkusu Bukowsky se vydal jinou cestou a nesnažil se vytvořit kopii. Jediné, co mě mrzelo, ale čekal jsem to, byla lineární linie. Prvních pár dílů se řeší spíše separé případy a od půlky se schyluje k něčemu, co má překvapit. Za mě byl pachatel případu Wágnerová málo uvěřitelný, očekával jsem něco hlubšího, např. proč udělal co udělal právě takhle. Ale to jsou vedlejší ztráty, ve víru ostatních krimi, kterými přetékají komerční televize je to nadprůměr. ()

Série 1 (2016) (S01)

Série 2 (2019) (S02)

Druhá série mě lehce zklamala. Případy v jednotlivých dílech vypadají, že je někdo napsal separé a pak složitě přemýšlel, jak je naroubovat, aby se ukázalo, že vše složitě směřuje k pointě série. Vidím to na 65%, není to špatné, ale oproti první sérii je cítit ten pád. Ale pořád jde o jeden z nejlepších českých spin offů (taky jeden z mála :D). ()