Klec pro panenky

• Česko Velký domeček pro panenky (neoficiálny názov) (viac)

Krásné vězeňkyně dřou v bažinách a trpí ponižováním od své sadistické dozorkyně v jedné z banánových republik. Ženy (v čele s lesbickou prostitutkou Grear) uhánějí dodavatele potravin, který jim občas propašuje i nějaké ty cigarety nebo drogy. A mimoto plánují, jak se z pekla džungle dostat... (ČSFD.cz)

vitekpe

Ja tenhle zanr nejak zvlast nemusim, ale obcas nezaskodi doplnit si vzdelani nekterym z vyraznejsich kousku. A tenhle je povedeny...hlavne asi zasluhou opravdu mimoradne puvabnych "vezenkyn". :-) P.S. Nejlepsi figura je ale anorekticka dozorkyne v podani Kathryn Loder...a ze zde uvidim i Christiane Schmidtmer, to bych nikdy necekal. :-) ()

Arkanoid

„Green, scared and pretty.“ Začína sa pesničkou, ktorá má skôr pomalé tempo, ako odpykávanie si rozsudkov. 2 biele herečky sú tu rovnaké ako vo Women in Cages. Oproti tomuto filmu máme na brvne zavesenú drevenú klietku vo vzduchu ako samotku, kde sa nedá si sadnúť. Pam Grier tu nehrá dozorkyňu, ale väzenkyňu. Opäť sú všetky spolu na cele, spolu s ďalšími tromi. Ženský zápas v bahne je veľmi vrtkavý, kým príde ku kvalitným ťahom pozície sa veľmi často vystriedajú. Téma ženského väzenia s torture chamber pôsobí vďaka réžii Jacka Hilla viac profesionálne ako film Women in Cages. Kamera sa nezdá tak amatérska, napriek tomu sú použité závery, ktoré už zostarli, ako dojem rozvírenej vodnej hladiny pri strihu časovo vzdialených scén. Dikcia hercov mi tu prišla jasnejšia a zrozumiteľnejšia ako vo Women in Cages. Až 23 minút čakáme, o tom film bude, aj keď je to jasné z obsahu. Znova je tu jednoduchý dej, postavy, do ktorých sa nemáme kedy vcítiť a emócie s hodnotami, ktoré boli zobrazené inde lepšie. Záverečná prestrelka to nezachráni. Jazykové okienko: fix; smack. ()

bolan

Další z mnoha WiP (Woman in Prison) braků, byť tento snímek se tváří seriózněji než jeho další následovníci . Ženy ve vězení jsou krásně nalíčené, načesané a nosí krátké šatičky, takže se v celkovém dojmu stejně nevyhneme zvýšenému pocitu naivity. ()

Pekisan

Druhe wipko v priebehu par dni a tentoraz nic mensie ako klasika Big Doll House. Je to o triedu lepsie nez Arena a rovnako tam hra nekorunovana cierna kralovna zanru, sama velka (po vsetkych strankach) Pam Grier. Inak plusom su urcite zenske. Tie tam vyzeraju ako z nejakej sutaze krasy. Takze okrem toho, ze su krasne, tak su aj dokonale nalicene a natupirovane. Ved vo vazeni, v pralese, nikdy inak. Nakonci sa opat tradicne trochu striela a umiera, zlo je odhalene, kozy su potrestane....alebo opacne....alebo nie? Napriek tomu v ramci zanru zostava Bare behind bars neprekonane. ()

Apule

Ze začátku filmu jsme všichni v kině čekali, že to bude drama s mírným nádechem feminismu. Po několika záchvatech smíchu od návštěvníků filmu jsme zjistili, že je to hloupý film s několika sexy ženami, co jsou velké drsňačky, střílí ze samopalů i s prostřeleným ramenem, chytají jedovaté hady, dávají si na bradavky elektrody, perou se v blátě polonahé,.. Nevím, co pan režisér chtěl udělat, ale řekla bych, že to nevystihl přesně tak, jak měl. //38. Letní filmová škola UH ()