Hrdiny filmu scenáristy Zdeňka Mahlera a režiséra Jiřího Hanibala jsou jedenáctiletá dvojčata Petr a Pavel, kteří své touze po motokáře obětují veškerou energii. Poctivě sbírají starý papír, aby získali co nejvíce losů do soutěže, v níž je motokára první cenou. Vůbec nepochybují o svém vítězství. Místo motokáry však vyhrají koně. Oni i jejich rodiče prožijí s nezvyklou výhrou uprostřed velkoměsta mnoho trampot, než se podaří dát všechno do pořádku… (oficiálny text distribútora)

subic

V reálném socialismu jsem dělal na základce sběrového referenta, takže mě tento snímek oslovil i z jiné strany. Koukatelné, ale z dětských filmů to patří spíš k těm průměrným až lehce podprůměrným. 50% ()

ostravak30

Sice to není vyloženě špatný film, ale z dnešního pohledu už takové pitomině ani nikdo neuvěří. Kůň jako hlavní cena v soutěži a navíc dětské, to by snad nevymysleli ani ti nejsoudružštější soudruzi. Zvláště, když by jim bylo jasné, že výherce obývá hlavní město. V bkáznivé komedii bych to bral, ale v dětském filmu těžko. I proto, že hlavní cenou je motokára, takže další ceny by mohly a měly být logičtější i hlediska doby a věku výherců. A že by se zrovna konaly bláznivé humoristické orgie při trampotách s koněm se taky říct nedá. ()

Tominni

To je tak, když chcete motokáru a místo toho přijde kůň. Mně nikdy tenhle film moc za srdce nevzal a tak nějak tápu, koho by zaujmul dnes, když už jsme naštěstí spoustu let za dobou normalizace. ()

Pitryx

Snímek spíše pro děti. Být majitelem toho pozemku, tak bych toho kluka s motokárou zliskal a vyhodil. Na filmík se dívat dá, pokud od něj neočekáváte moc. Je to takový klasický průměr, ani ryba ani rak. Mini roličku zde má i Zora, která pak se ještě někde ve filmech mihla, ale už asi není možnost je vidět.  50 %  ()

Frog.cz

Celkem zajímavý film pro děti,taky jsemdostával losy  za sběr ale nikdy nic nevyhrál, jen by mě zajímalo kdo byla ta zpěvačka co měla hlas jako Věra Špinarová ale evidentně to ona nebyla..... ()

moviepill

Na dnešné pomery slabé. Decká 21. storočia majú skôr vzťah k virtuálnym polonahým slečnám a internetu. Ale ja ako milovník koní jednu hviezdičku pridám. ()

vinducha

Tohle je klasický představitel tehdejšího hraného filmu pro děti , se vším všudy , no řekněte , vybrali byste si koně nebo motokáru. Já asi mamku Milenu Dvorskou :-) ()

MAKITA

Beru-li to pohledem dětských očí tak určitě za aspoň 4 hvězdy, s odstupem času a s ohledem na jinak hodnocené filmy dám pěkných 50 % ()