Lesní dělník František Hrubý, pruďas, dříč, žije se svou vnučkou v osamělé chalupě. I přes svou šedesátku je stále furiant, který si od nikoho nenechá do ničeho mluvit, ale sám mluví každému do všeho. Jeho snaha zasahovat do života družky, dcery, vnučky nebo kamarádů, má kořeny ve strachu ze samoty a smrti. Nemůže se také smířit s tím, že práce, kterou měl celý život rád, ho už příliš namáhá... (oficiálny text distribútora)

Aniki

Snímek těží samozřejmě z Müllerova chlapáctví a to jak toho vizuálního, tak toho předepsaného jeho filmové figuře. Tam se ale velmi rychle ukazuje, že to má lesní dělník s tím svým furiantstvím ve skutečnosti docela nahnuté. Jednak ho začíná zlobit zdravíčko a navíc mu hrozí, že zůstane sám, opuštěný. Je zvláštně příjemné sledovat ten jeho vzdor, marný boj s přicházejícím stářím a zoufalé pokusy odvrátit neodvratitelné. Líbil se mi tu celkem i Vašut, ovšem jeho starší a slavnější kolegové byli jaksi nepřesvědčiví. Nostalgie přesto zaúřadovala, film určitou atmosféru má a po letech se mi na něj koukalo celkem fajn. Hodnotím jako průměr. ()

kodwin

Docela slušná podívaná, které chyběl příběh. Až na Geprtovou, jež v reálu byla o 5 let mladší než její filmový otec, dobře vybraní herci. Les jako hlavní spoluhrdina byl zastíněn výkonem Mullera v životní formě. Konec byl opravdu podivný (viz Big Bear). ()