Jetstream: Škola stíhačů

• Kanada Jetstream

Do elitní školy pro vojenské piloty nastupuje sedm nových zájemců. Jsou schopni vydržet náročný výcvik? Jednotlivé zkoušky postupně dokážou, že pilotovat nadzvukovou stíhačku není schopen každý... Jetstream: Škola stíhačů sleduje nervy drásající dobrodružství elitní skupiny stíhačů amerického letectva, kteří se učí létat na nejpokročilejších nadzvukových letounech na světě F-18 Hornet. Tito piloti, pečlivě vybraní z tisíců zájemců s vynikajícími výsledky, dostali jedinečnou příležitost uspět na nejvybranější škole na světě. Jenže komu z nich se to skutečně podaří? Dokumentární seriál těží z jedinečného přístupu do zákulisí 410. výcvikového oddílu. Na jejich základně Cold Lake v Albertě testují své schopnosti piloti ze všech koutů světa. Piloti stíhaček se nerodí, musejí se vychovat, a Cold Lake je právě tím místem, kde k tomu dochází. (TV Prima)

FR4NK

Pro všechny co chtěli nebo chtějí být pilotem stíhačky nutnost ! Super dokument, který přesně popisuje výcvik na Kanadských Hornetech ! ()

PAVLIS

Dobrý nápad podívat se na průběh výcviku pilotů, výsledek není špatný, ale jeho informační hodnota mohla být mnohem větší, kdyby šli tvůrci víc do hloubky. Kdyby z toho nedělali nefungující reality show, ve které se máme spíše bát, jaký další pilot z tréninku vypadne. ()

CiPR

Je fajn nahlédnout pod to všechno, než se vůbec člověk může stát stíhacím pilotem. Mám za sebou dva díly a musím říct, že to je pecka, nedočkavě vyhlížím další díl.// 80%. ()