Elliot touží po šťastnějším životě a konečně pochopí složitost svojí situace. (Netflix)

Frajer42

Více než důstojné zakončení božího seriálu. Sam Esmail je mastermind. V minulém dílu jsem si po dlouhých letech poplakal a druhý pláč na sebe nenechal dlouho čekat. Tohle už začíná být vážné a začínám mít strach, že mi do rána narostou kozy a bobr. Zvláštní pocit, už jsem úplně zapomněl, jak se člověk po pláči cítí. Tohle je naprostý strop seriálové tvorby, který jsem si před zhlédnutím neuměl ani představit. Ti, kdo se podíleli na tomto seriálu si jej nejenom uměli představit, ale dokázali jej s totální bravurou zprostředkovat milionum divákům po celém světě. Nádherná vysoce promyšlená zálěžitost, pastva pro všechny smysly, které u sledování seriálu upotřebíte, především pak velmi inteligentně vypointovaná dokonalost, u které vám jde současně mráz po zádech, máte plné oči slz a současně cítíte obrovské štěstí, smutek a naprostou euforii. Padám na kolena, klaním se a asi začnu doma uctívat kult Sama Esmaila, protože úspěch jde zejména za ním. V seriálu jsem nenarazil na jediný prvek, který by byl vyloženě vadný. A tohle je úkol režiséra, sestrojit a udržovat v chodu dokonale fungující orchestr. Goodbye friend ♥♥♥. ()

ALIENka_

A jsme tu. Úspěšně jsme dorazili do konce. Že to ale byl konec! Saakra! Všechno do sebe tak pěkně zapadlo, až mi to přijde šílený. Totiž u většiny konců mám takovej pocit, že úplně neuspokojil moje představy. Víte, co myslím, prostě pořád mi nějaký otázky zbývají a často mi prostě konce nesednou. Ale tady? Ani náhodou! Tohle byl úplně briliantní konec, všechno dávalo skvělej smysl. To s tou elektrárnu je sice takový... ehh, ale přivřu svá kritická víka a nechám to proklouznout. Musím se přiznat, že když se Elliot probudil, už jsem si říkala: "Do prdele, je to tady, teď zjistí, že to byl jenom sen!". (To by mě opravdu, jak se patří, rozpálilo do ruda.) Ale naštěstí k ničemu podobnýmu nedošlo. Ale vlastně jednu otázku bych přece jenom měla, i když není nijak zásadní. Když se teď probudil pravej Elliot, znamená to, že si z předchozího roku vůbec nic nepamatuje? Protože, jestli jo, tak ho fakt lituju. Představte si, že se probudíte, a najednou zjistíte tohle všechno. To je jako probudit se z kómatu v epidemii korony. Hodnocení: Konec dobrý, všechno dobré. I když dobrý... Spíš hořkosladký. Bohu dík!/10 ()

Anderton

Tak že ma na záver nečaká len akýsi dojazd už všetkého objasneného v doterajšom vývoji, som síce v kútiku duše dúfal, ale že Esmail má pripravené v rukáve zvraty, o akých sa mi vlastne ani nesnívalo, som nečakal. Tomu nasvedčuje aj ťažká mindfuck forma a my tentokrát spoločne s Elliotom zisťujeme, o čo v skutočnosti kráča. Uzavretie je dokonale nakrútené, vidno, že si všetci dali na finále skutočne záležať. Opäť sa zmenil žáner a tým pádom v podstate aj žáner celej série a nakoniec aj celého seriálu. ()

FeriusParfax

Spoiler. Tak jelikož znám konec už 3 dny a až dnes nastala chvíle, ať o svém zážitku poreferuji, tak tady je. BYL TO TEN NEJLEPŠÍ KONEC, co jsem kdy viděla. Tohle musel stvořit opravdu naprostý génius. V předešlé epizodě jsem se trošku bála, že se dostane seriál do sci-fi tématu. Naštěstí se tak nestalo. Ba co víc, tvůrci vám vysvětlili všechno. Všechny mé otázky byly zodpovězeny! Všechno do sebe krásně zacvaklo a já jsem s pláčem sledovala poslední kroky našeho Elliota. Hrozně mi přirostl k srdci. Po zhlédnutí tohoto skvostu jsem se vzpamatovávala hodně dlouho. Jen jsem tak seděla a vstřebávala jsem, co jsem viděla. Dokonce jsem se pak večer nemohla dívat na žádný další film/seriál. Všechno mi najednou přišlo hrozně hloupé, povrchní, bez nápadu. Takže jsem šla radši spát. Přišlo mi, že vidím realitu najednou trošku jinak. Vymyslet, zrežírovat tuhle genialitu, aby už od samého začátku bylo vše jen v náznacích, ale aby byl konec naprosto pochopitelný a logický, to je prostě neuvěřitelné. Zvláštní, že nikdo vlastně nakonec Elliota neznal… Už se mi chce zase brečet. Tak to ukončím. Snad zase někdy ()

DJ_bart

"Hello, Elliot." ___________ Aneb ten nejchutnější recept na to, jak rozpoutat emocionální tornádo. Sam Esmail, který měl zakončení této dramatické ságy promyšlené do sebemenšího detailu již od absolutního prvopočátku, nás vzal na psychedelický výlet skrze celou show – tedy nostalgický návrat na samotný začátek všeho. Elliot se dočkal happy endu, který si jednoznačně zasloužil. A nebudu ani lhát, že jsem se poslední půlhodinu regulérně topil v slzách nepopsatelnýho štěstí.... Goodbye, old friend. Nikdy nezapomenem! 💗 ()