Keď sa mladá rodina vráti z dvojtýždňovej dovolenky, nevráti sa do sladkého domova. Niekto sa totiž počas ich neprítomnosti do domu vlámal. Rodina sa snaží na skutočnosť zabudnúť, ale čoraz zvláštnejšie udalosti v dome ich nútia myslieť si, že narušiteľ ešte so svojou prácou nie je hotový. (Marceloo)

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Bez napětí, žádný vývoj v ději, žádný "teror". Týpek pije džus, čumí na monitory a přitom tolik potenciálu, dělat rodině ze života "peklo". ()

Homerking

Velmi zajímavý found footage natočený z pohledu stalkera a jeho kamer. Hlavní záporák se ukryje v domě nic netušící rodiny a začne zde rozjížďet stalking na té nejextrémnější úrovni. Skoro celý film se odehrává v jednom domě, ale navzdory tomu nenudil a dokázal si udržet napětí a to především díky tomu že magor je pořád na blízku. Škoda že tak originální námět zůstal v tomto filmu nevyužitý. ()

lusa

No a mne sa to paradoxne dosť páčilo. Síce sa to s logikou hľadá asi dodnes (je nemožné nevšimnúť si cudzieho človeka v dome a tiež nechápem, ako chodil dnu a von z baráku), ale nenudilo ma to, aj inovácia vo FF ma zaujala. Finále výborné. 3* ()

Cechyno4

Film jsem si vyhlédl díky(pro mě) zajímavému námětu. Sledování však není nijak záživné, ve filmu se totiž až na posledních 10 minut nic neděje. Čekal jsem větší teror hlavního padoucha, přitom jsem dostal jen jakousi okukávačku celé rodiny a několikanásobnou noční prohlídku domu. Tohle prostě nezafungovalo tak jak mělo. ()

Richie4422

Keď som videl prvýkrát trailer na YT, jeden chlapík sa dušoval, aký je to svieži nápad vo FF žánri. Krútil som hlavou. Ako pochopil by som, keby sa takýto film neobjavil 10, 15 rokov, že sme všetci na to zabudli, ale niečo veľmi podobné spravili naposledy chlapci z Kanady vo filme 388 Arletta Avenue v 2011. Predstavte si, tiež tam úchyl dostal prístup do domu, rozmiestnil kamery a spôsoboval intrigy v rodine. Ou, čo mi to pripomína. Ou, pardón. Čo tak film Alone with her z roku 2006, kde si chlapík rozmiestni kamery v byte ženy? Body za originalitu? Prdľajs. Nevravím, že sa jeden koncept nedá využiť viackrát, ale ten obdiv "originality" na viacerých hororových weboch ma veľmi iritoval. Ale k filmu. Je to absolútne nudná, prázdna, nedomyslená, nepremyslená a nelogická zlátanina, ktorá hrá na jediný nástroj a to na fakt, že je chlapík v dome bez toho, aby o tom niekto tušil. Toto však na mňa nefungovalo. Necítil som napätie a ani strach. Veď ten chalan maximálne tak vypil džús, z čoho som mal mať zimomriavky neviem. Akejsi akcie sa dočkáte len na začiatku vlámaním do domu a na konci.. trápnym záverom. Inak je ten film 75 minút sledovania rodiny, čo naozaj nie je záživné tak, ako to možno znie. Za ďalšie, chápem, mini HD IR wall kamerky máme, som ochotný pripustiť, že dymové červené svetielko nebolo veľmi vidno, ale aby chlap nevidel toto žiarenie na ručnej kamere priamo oproti sebe 1 m...tomu neuverím. Rovnako som sa zasmial ku koncu, kedy úchyl, celý v čiernom, vysoký ako hora, sa schovával za 5 cm výčnelkom pri schodoch a manžel ho periférne neuvidel. Rovnako mi prišlo zvláštne, že manželia, členovia rodiny a polícia nikdy nenazrela do podkrovia a to i napriek tomu, že paranoidná manželka počula čudné zvuky. Okej, nevadí. Rovnako nikomu nevadí, že syn rozpráva o Johnym, ktorý vyzerá ako lupič zo Simsov. Rovnako mi pride čudné, že dcéru sledoval čudný chlap a nikomu to nepovedala.. a ani to, čo sa stalo s frajerom. Dcéru nezaujímalo, že ho niet. Rovnako rodinu nezaujímalo, kde sa podel známy opravár "Miguel". Nikto "Miguela" ani nehľadal, nikto nevolal "Viete, on mal pracovať u vás, ale nevrátil sa domov.." Proste nikto nič neriešil, iná realita. Ale najväčšia chyba je jedna. Film sa drží toho, že úchyl má nutkanie byť milovaný. Preto je v dome, miluje manželku. Úchyl vykoná intrigy, ktoré smerujú k rozvodu.. a keď rodinu už takmer rozdelil, vyskočí z podkrovia a ide na párty. WTF? Musím povedať, že keď som videl o čo mu ide, cítil som sa s filmom lepšie, ale ten záver je nelogický hnus. Od odpadu to zachraňuje obesenec a dildo v detskej izbe. ()

NSN odpad!

To, co se mi podařilo zachytit, byla třesoucí se kamera, nebo tma, nebo ticho, nebo rozhovory o ničem. Dál nevím, to se fakt nedalo. ()

tXtX

V pohode. Rozhodne sa z toho ale dalo vyťažiť viac, hlavne čo sa pohrávania s rodinkou týka, v tomto bol film dosť skúpy.. Keby som to chcel extrémne zjednodušiť, tak napíšem, že sa tam po celý čas "nič nedialo". A od záveru som tiež čakal viac.. bum bác a koniec.. No nemôžem povedať, že by som sa nudil.. 65% ()