Jessica, Jenny, Taru a Aino na hranici dospělosti procházejí náročným obdobím, ve kterém jejich přátelství i nevinnost čekají těžké zkoušky. (Netflix)

hygienik

Fíni sú hĺbaví. Tak prečo sa prispôsobujú okoliu a natočili povrchnú, priehľadnú, otrepanú a pseudofilozofickú festivalovú jednohubku? ()

Sarkastic

„Základní pravidlo mého nového systému je to, že žádný pravidla neexistujou. Nebo možná to, že čím míň uděláte, tím míň to pokazíte.“ A tahle rozpolcenost výborně vystihuje i celý film…Naše příběhy mají docela svěží styl a pěkný vizuál ladící s atmosférou tohohle indie snímku. Ta je zcela definována věkem postav. Je plná zmatení, zklamání, iluzí, vzdoru vůči dospělým, ale také bezstarostnosti, užívání si, přátelství a velkých lásek. Čtveřice puberťaček se chová drze i hloupě, ale co do sympatií se pro mě rozdělila přesně na půlku. Zatímco Jessica a Taru pro mě byly nezajímavé kravky, zbývající dvojka mě bavila. Aino láskou k filmům, hokeji a sympatickou dravostí, bohémka Jenny zas pod tou svou hezkou tvářičkou skrývala překvapivě zajímavou osobnost. Konec na mě byl příliš pohodlný a smířlivý, ale jiný se asi ani čekat nedal. Vidím to na slabší průměr, cílovka si možná nějakou tu hvězdu přihodí. „Žába se nepromění v prince. V té pohádce je všechno špatně. To, co se doopravdy stane, když princezna políbí prince, je, že se princ promění v žábu.“ ()

Aljak

Koncept 4 príbehov mladých dospievajúcich fínskych dievčat sa mi celkom pozdával. Ale mám pocit, akoby to bolo všetko až príliš z rýchlika a na tie príbehy bolo akosi nedostatok času. Príbehy prvých dvoch dievčat ma celkom bavili, ale tie ďalšie dva už také zaujímavé neboli. To by ale ani tak nevadilo, keby sa to nesnažili takto napchať do 90 minút. Inak by tam bola väčšia šanca viac splynúť s postavami a s ich životnou etapou dospievania na podklade radostí a strachov. Nuž, škoda, pridať k tomu aspoň pol hodinku, a som si istý, že potenciál by sa dal využiť aj oveľa viac. 3* ()