Nukleární zkoušky prováděné v poušti severozápadní části Ameriky mají za následek zmutování mravenců, z nichž se stávají gigantické obludy. Hororový dav lezoucích a drápajících se mutantů z jejich obrovských katakomb může zastavit pouze specializovaný tým vědeckých profesionálů s pomocí zkušené a plně vyzbrojené vojenské armády... (oficiálny text distribútora)

gilles12

Poprvé .. a naposledy.. jsem tento film viděl někdy na začátku 80.let na zrnící čb televizi, když ho dávali na ORF… Ale byl jsem nadšený! Viděl jsem sci-fi, o které jsem četl v jedné brožurce, vydané u nás v těch letech, o historii sci-fi filmů. A v rakouské tv dávali tehdy ještě další kousky. Měl jsem tehdy rád scifi a hltal, co se dalo. A mám radši tehdejší kousky, než dnešní, sice trikově propracovanější, ale bohužel stále plytší blockbustery. Třeba Armaggedon, který jsem musel protrpět… No, hodnotím filmy většinou z doby, kdy jsem je viděl poprvé a proto je tohle 5 hvězdiček. ()

BlueNeon81

Dlho som prechádzal okolo DVD s týmto filmom v mojej obľúbenej predajni a nebol som si istý, či je to dobrý film, alebo nie. Nahodil som sem kuk a pozerám, že hodnotenia sú viac-menej pozitívne. Tak som si DVD kúpil a pozrel. Čakal som nejaké šialené béčko, ale videl som dokonalé áčko. Film na vynikajúcej úrovni. Námet, scenár, herci aj réžia tip-top. Jasné, vizuálne efekty vyzerajú skôr smiešne, ale neviem si predstaviť, či by vedeli vtedy spraviť stop-motion animáciu, asi nie, kvôli vetru a piesku. Ničmenej som si film veľmi dobre vychutnal. Veľké plus patrí aj Warner Brothers za neskutočne vynikajúco zreštaurovaný obraz a zvuk. Moje hodnotenie: lepšie 4*. Update: za vynikajúcu kvalitu obrazu a zvuku na DVD môže renomované reštauračné štúdio Lowry Digital Images. Zasvätení vedia "wo co gou" :) ()

Rian_witcher

Viděl jsem jako malý kluk a bylo to něco úžasného :-) jistě, dnes by se už člověk jen usmíval, ale hodnotím za dojem, jaký to udělalo na mé dětství. ()

endymion

Tuhle klasiku miluju! Viděl jsem Ferdy mamence - destrukce všeho druhu - když mi bylo asi osm a to o dost dřív, než Cameronovy vetřelce a bál se od začátku do konce. Od té doby raději nesladím :o) Pro fanouška sci-fi a katastrofických filmů nutnost! Pro Ondřeje Sekoru a mamencology neshlédnutelné. ()

StarFsh

Tak toto je jedna poriadna paranoja z atómovej bomby. Musím uznať, že úvodná scéna odohrávajúca sa v Novom Mexiku je excelentná, aj keď potom už film trochu upadne do klasického klišé filmových päťdesiatok. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)