Nukleární zkoušky prováděné v poušti severozápadní části Ameriky mají za následek zmutování mravenců, z nichž se stávají gigantické obludy. Hororový dav lezoucích a drápajících se mutantů z jejich obrovských katakomb může zastavit pouze specializovaný tým vědeckých profesionálů s pomocí zkušené a plně vyzbrojené vojenské armády... (oficiálny text distribútora)

Freemind

Chtěl jsem si to pustit jako kuriozitu a nakonec jsem byl až překvapen, jak mne to vtáhlo. Už po prvních pěti minutách je Vám jasné, že to není jen obyčejné béčko z 50tých let, ale kus slušné filmařiny. Monstra samozřejmě působí velmi komicky a i scénář dnes nejednou vyvolá potutelný úsměv, vše ostatní ale krásně šlape - postavy jsou moc hezky napsané, dialogy jsou svižné a vtipné ("Proč agent FBI řeší případ kradenýho cukru?" "Víte, on je na sladký."), kamera hezky rozpohybovaná. Tu inspiraci pro Vetřelce tam taky cítím. Poctivé čtyři hvězdy. ()

balba

Zdařilé speciální efekty (RALPHA AYERSE ).Podle mě jeden z prvních a nejlepších filmů z 50. let o gigantických monstrech. ()

Martin741

suverenne najlepsi mravenci horor aky som doteraz videl, mrvce su na rok 1954 sice neskutocne gumenne, ale uveritelne ..... super horor, Gordon Douglas sa teda predviedol : 89 % ()

honajz2

Další z filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. Them! chybí nějaká silnější atmosféra a hlavně silnější napětí. Jenže to jsou snad jediné výtky, co mám, protože jinak je ten film velmi povedený, má slušnou kameru, na svou dobu perfektní efekty, skvělé herecké výkony a dobře a do jisté míry inteligentně vedený příběh, takže jinak opravdu nemám co vyčítat. Fakt jen škoda, že ty výtky, co mám, nejsou úplně malé. 4* si to ale zaslouží. ()

Flaxik

Chci vidět dvojku s velikostně odpovídajícím mravenečníkem. Nebo kdyby tam byl hrabáč takaru velký jako pankrácký panelák. A ten jazyk jak by rejdil po magistrále. Panečku. Hrabáč tam sice nebyl, jenom ti mravencí, ale jinak to mělo všechny podstatné ingredience. Děti se tam zachraňovaly, lepá vědkyně rozumy rozdávala, národní garda zasahovala, prostě se za těch šedesát let ve filmech o zlých zvířátkách nic nezměnilo. ()

MrPierc

Schovejte cukr, obří mravenci se blíží! Varování před atomovou bombou. Hmyz je opravdu nebezpečný a je to zajímavý námět i dnes. Provedení ale příliš čítankové, chrabří vojáci, ramenatí policisté, sexy profesorka, uvědomělá veřejnost a dvě hledaná děcka. Všichni táhnou za jeden provaz. Propaganda jak řemen. Plamenomet - nejlepší přítel člověka (hlavně v úzkém tunelu). Brak. ()

Mr.Bulanek

Svižná Sci-Fi "Kriminálka" s prvky hororu. Na obyčejné mravence stačí sprej nebo lupa, tady museli použít fosfor a plynný kyanid. Je vidět kde se Cameron inspiroval na Vetřelce, protože to tady dýchalo vetřelčí atmosférou. ()

BS

Dnes už spíše k pousmání, ale před těmi více než padesáti lety to musela být hrozná psychárna. Dnes už je to jen příjemná detektivka, kde se nehladá vrah, ale mravenci, sice trochu přerostlí, ale stále jen mravenci. ()

Yoshimitsu

Musím tady podotknout, že je to skoro pravěký film, ale za mě to ustál hmyz docela dobře. Jen je škoda, že neměl moc prostroru a spíš se tam jenom žvatlalo, jak ve staré Godzille. Dávám 60% ()

nevermore

To není horror, ale detektivka říznutá sci-fi. Pro mě relativně hodně nudný monster movie, snad nejnudnější co jsem viděl (neříkám, že nejhorší). Ale u ostatních jsem se alespoň bavil u té naivní pitomosti, jenže tady mi byly nesympatické i hlavní postavy, zejména doktor Medford a ještě ten závěr se vztyčeným ukazováčkem před neukleární pohromou:) , no na tohle se znova dívat nebudu. ()

fefee

Charakter snímku a jeho povaha je celý príbeh určovaná strachom a obavou z jadrového žiarenia ktoré niet sa čomu čudovať v tej dobe ohromne nabralo na intenzite. Po tejto stránke film je veľmi podarený aj dnes, no po príbehovej línií a samozrejme efektnej stránke je to na dnešnú dobu už slabé a nepôsobí to dosť strašidelne. Napriek tomu snímok nesie neustálu určitú dráhu napätia až "detektívnosti" ktorá tam je bravúrne zachytená. (2,8*) ()

p6qwre

V roce 1954 největší kasovní trhák pro Warner bros. Bohužel, po několika desetiletích akční scény ztrací dech a triky už neohromují. Díky tomu se u podobných vysokorozpočtových filmů zcela odhalí absence příběhu, klišé bije do očí a některé dialogy působí hodně nepřirozeně. Ani Them! není výjimkou, na jeho zajímavosti se čas také hodně podepsal, stále je na tom ale po všech stránkách vcelku dobře, proto ho hodnotím jako lehce nadprůměrný film. Zasloužený přívlastek klasika už mu nikdo nevezme, inspirace pro spousty následovníků je jasná. ()

Spock

Jaderné zkoušky daly vzniknout v představách filmových tvůrců mnoha bizardním tvorům. Mezi nejslavnější „zástupce“ řadím podle svého názoru tyto přerostlé mravence. Poměrně sofistikovaný příběh, ve kterém nejde jenom o to najít a zničit, ale i trochu více popsat a prostudovat nová stvoření. Jako hodně pozitivní prvek jsem vnímal roli dětí v tomto filmu, které se objevily na jeho začátku a konci, stejně tak jako pomalé gradování a nejistota toho, kdo že to vydává ty podivné zvuky na poušti. Nejdůležitější je pro mě ale fakt, že jsem konečně viděl „zvířecí mutanty“, kteří vypadali seriózně a šel z nich tak trochu strach. ()

Dreadd

V první řadě jsem byl potěšen tím, že hlavní ženská postava pro jednou není pouze hezká tvářička, ječící tvor a odměna pro hlavního hrdinu za záchranu světa, ale plnohodnotná role. Them! ale vyniká nejen tímto a obstojí i dnes, kdy už strach z atomové bomby není tak aktuální. Především má skvělý scénář, mnohem lepší než ostatní žánrové filmy, neboť zatímco jiné snímky bývají zoufalé, když zrovna není žádné monstrum na scéně, zde probíhá extenzivní pátrání a buduje se mravenčí mytologie. A když už monstra na scénu nastoupí (zejména jsou výborné scény v jejich prvním mraveništi a v městských stokách), přichází nebývale akční záběry - ostřelování bazukou, plamenomety a přestože mravenci jsou dost strnulí, Them! patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím z 50. let viděl. ()

drackula

Prekvapivo zábavné a logika v tomto filme tiež neostala za dverami. Efekty na tú dobu tiež kvalitné, celkovo nemám vážnejšie výhrady. Nejde o jednoduchý monster movie, kde sa rieši iba to, kde monštrum je a koľko ľudí už zožralo. Dobrá gradácia a jemná detektívna zápletka posúva Them! o level vyššie. Posoltvo strachu z hrozny atómovej bomby evidentné aj bez záverečného monológu. 80% ()

Braddy

Film jsem měl možnost vidětv ROXY (čas od času tam dávají klasiku) a musím přiznat, že mě dost vzal. Ani bych neřekl, že takto stará sci-fi může být docela působivá. ()

Danoboss

Na tú dobu museli byť tie efekty asi ako na dnešnú dobu Transformers. Dnes si samozrejme vieme mravcov predstaviť aj reálnejších ale napriek tomu to bol úžasný film, ani chvíľa nudy. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)