Čo sa stane na horách, zostane na horách, a dole nech si robia, čo chcú. Skutočným korením Krkonoší sú miestni horali, ktorí tu žijú, nech už je sezóna akákoľvek. Lyžiarka s jednou nohou, rolbár, ktorý na Troch kráľov nepije, legendárny lovec žien ozdobený neplodnosťou, barman so záľubou vo veštení. A tiež Pavka, najstarší žijúci člen tradičnej bežkárskej rodiny Bulánovcov. Jeho otec zlomil behom tradičného bežkárskeho preteku – trojkráľovej Padesátky - paličku, a aj tak dobehol jedenásty. A svojho syna nechal Pavka porodiť na Snežke vo vysokej nadmorskej výške, aby sa rýchlejšie okysličoval. Lenže práve syn Jura (Jakub Prachař) mu robí starosti. Namiesto bežkovania naháňa úplne iné päťdesiatky. Je závislý na zvádzaní zrelých žien, ktorým vyháňa mráz z duší. Na závod, ktorý Jura asi znova nedobehne, prichádza so svojou matkou Jan Hilský (Marek Taclík) a okrem skvelého času má aj jeden osobný cieľ. Za jeho splnením sa vydáva „hore", do zasneženého sveta horských chát... a spustí tam lavínu nečakaných udalostí. (Bontonfilm SK)

kyrysar odpad!

Hodnocení na csfd je ještě docela dobrý. Kotkova prvotina sice, ale kdyby se na to vysral, tak by udělal líp. Snad si vydělal něco, aby mohl natočit něco lepšího.... ()

zigy

Zklamání roku. Čekal jsem od Kolečka bombu, a dočkal se tohodle paskvilu....žádné nové sněženky a machři se nekonají........protivné postavy, humor za každou cenu, s jizerskou padesátkou to nemělo nic společného....divná stylizace do 70tek( to měla být parodie?). Mám rád, když je humor košilatý, ale tady mě to přišlo fakt zbytečně násilné a za každou cenu (postava Prachaře, který mimochodem vypadá stále víc jako jeho dědeček). ()

gipper

Z traileru film vypadá TAK slibně.. nebo mi to možná přišlo díky líbivé písničce od Michala Hrůzy. Herecké obsazení na první pohled taky nebylo k zahození (vždyť Pavelka, Cibulková a Voříšková patří mezi moje oblíbené herce), a tak jsem Padesátku prostě chtěla vidět. Po skouknutí musím bohužel konstatovat, že víc než cokoliv jiného, to byla plejáda trapnosti :P Jediný dobrý nápad byly dle mého návraty "zpátky do minulosti". Snad za to, snad za těch pár hezkých záběrů zasněžených Krkonoš, který miluju, a nebo možná proto, že večerní fotbal v TV by byl pro mě ještě o něco větším utrpením.. no tak za to dávám jednu hvězdu a druhou darem. Ono běžkám jsem taky přišla na chuť až po dvaceti letech.. ()

Bernard Black

Tahle padesátka je za 50%, protože divadelní originál je mnohem lepší a sevřenější(hlavně duo Pavelka a Taclík v něm vládne(nejen bílé stopě:)..zjištování hustoty mlhy"kemrem"(Josef promine:) opravdu funguje(jen sousedi a kolemjdoucí z něj nejsou zrovna happy:)) ()

hony23

Kokotkův režijní debut vzdává čest jeho jménu. Snahu několika skvělých herců vyvažuje svým toporným herectvím nejmladší Prachař, zde jablko opravdu dopadlo na míle daleko od stromu. A pár dobrých hlášek zase devalvuje Kolečkův scénáristický kokotismus, ani se nechce věřit, že stejný člověk napsal takové laskominy, jako byly seriály Čtvrtá hvězda nebo Okresní přebor. Celkový dojem je tak podprůměrný. ()

kaukola78

Nesnesitelně nudný film o ničem kde se hraje na spoustu náhod které nefungují.Fim postavený na nudných a absurdních vtipech které občas připomínají Kameňáci či chcete-li Babovřesky.Občas,velmi zřídka se tu i tam zasmějete ale jinak se film vleče,čekáte jestli se aspoň něco na závěr nestane a ono nic. ()

superzurda

Dialogové scény z Pavelkovy chaty ve mně evokovaly vzpomínky na sledování Tarantinovejch 8 hroznejch. Akorát Padesátka je méně nákladná, originální a zábavná. ()

Dr_Berry

Nechápu, kde se ve mě bere ta drzost dávat takový ptákovině takový hodnocení. Nevím jak to mám obhájit. Od začátku jsem si říkal, že to bude chujovina a Vojta Kotek mě 50x propleskal běžkařskou hůlkou až ji zlomil a vymyslel historku s Oldou Kaiserů. Já se opravdu bavil jak už dlouho u českýho filmu ne. Jednu chvíli čumím s votevřenou chlebárnou jakej je Béďa Famfulík balič a druhou se popadám za břicho nad hláškama Ondřeje Pavelky. Kotek opravdu předvedl parádní komedii a nějakým způsobem jsem si přitom vzpoměl na pro mě nepřekonatelnou komedii To byl zítra flám (samozřejmě první díl). Rád se na to podívám znova, protože takovej horskej humor neomrzí. Fakt překvapení. ()

Seda93

Petr Kolečko má asi o nějaké to kolečko míň, jinak si nedovedu vysvětlit, proč tomuto filmu dominuje tak chudý scénář. Půlka děje se odehrává v horské chatě za přítomnosti tří lidí - jednoho pitomce co tahá kemry z paty, klátila postarších žen a teplého Taclíka. Jak už tu dole někdo psal, je to humor typu "Kameňák", jednou vás pobaví, ale dvakrát ne. Jediný kdo by si zasloužil pochvalu je ostrostřelec Jirka Schmitzer. Sice se člověk během filmu párkrát zasmál, ale převládá bohužel více trapnost. Po druhé dozajista vidět nechci. ()

Fjera

Nevěřím vlastním očím. Krásné panoptikum hereckých mrtvol. Nesmysly a logické chyby pomíjím. Ale ten trapný a záchodový humor, kterým oplývá spíš Zdeněk Troška? No, to fakt snad ne. ()

DJMaroko

Mohl to být super film bohužel se to v polovině zvrtlo a je z toho tragikomedie, které se poslední dobou točí čím dál více. Pavelku nemusím místy mluvil tak rychle a nezřetelně, že vlastně ani nevím co říkal. Nicméně tato role mu zde pasovala. Jako Šmoula exceloval. Dobře fungovaly retro střihy v průběhu děje. ()

janinka123

Průměrná oddechová komedie, při které se člověk i zasměje. Občas trochu přeplácaná, ale jinak celkem dobrá, ale mohlo tam být víc té minulosti. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (viac)