Expanze - Série 2

(séria)
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny
USA, 2017, 9 h 18 min (Minutáž: 41–48 min)

Tvorcovia:

Mark Fergus, Hawk Ostby

Predloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Kamera:

Jeremy Benning

Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Frankie Adams, Florence Faivre, Shawn Doyle, Shohreh Aghdashloo, Thomas Jane, Nick E. Tarabay (viac)

V druhé sezóně se napětí mezi všemi stranami i nadále zvyšuje, čímž se posádka Rocinante dostává do ještě riskantnější situace. Protomolekula ohrožuje bezpečnost celé sluneční soustavy, zatímco ona velká konspirace, jež vedla k jejímu uvolnění, začíná být odhalována. (Prime Video)

Rockerman

Druhá série je možná ještě o chlup lepší, než první. Předem se omlouvám, ale chci psát o něčem jiném. Je to už ve většině akčních filmů nebo seriálů. Ve snaze vyrovnat se ve všem mužům je žena prezentována jako velitelka vojenských oddílů, šéfka týmu kriminalistů nebo nejdrsnější členka nějaké bandy, která svými pastelkovými ručičkami zmlátí každého chlapa. Nemůžu se s tím vyrovnat. Žena je pro mne ztělesněním krásy (a to nejen tělesné), ladnosti. Je nositelkou života, proto se má chránit a bránit. Co je špatného na tom, když žena zůstává doma, stará se o děti a domácnost? Naprosto odmítám, že se jedná o urážlivý sereotyp! Rovnoprávnost žen a mužů nespočívá v tom, že budeme stejní, ale naopak že budeme rozdílní a vzájemně se budeme doplňovat. Milé ženy, opravdu chcete vypadat jako seržantka Draperová, velitelka jednotky marťanských mariňáků? Pokud ano, tak já se toho nemíním účastnit a mladých lidí je mi úpřimně líto, v jakém světě budou žít. ()

sirien

Druhá série se vyznačuje především ohromným tempem - po vygradování a uzavření hlavního dění z první série se ihned vrhne na řešení následků věcí a všeho, co s nimi souvisí - od osobních tažení a pokračujících hlavních příběhových linek přes změny a turbulence ve vztazích hrdinů až po masivní politické změny v soustavě. Občas to je náročnější sledovat, ale rozhodně se to vyplatí. Zejména když víte, že nic nemíří do "ztracena" jako u jiných seriálů, ale že se nakonec vše skutečně uzavře. Nicméně to až ve třetí sérii - stejně jako s01, ani s02 není "rozsahem" zcela odpovídající ději druhé knihy a na svém konci má "rozuzlení", které sice ukazuje, jak věci dopadnou, ale co to znamená a k čemu to povede zůstává viset ve vzduchu. ()

3DD!3

Asi nejlepší vesmírný seriál co tady teď máme. Kvalita má vzestupnou tendenci a druhá řada směle překonává tu první. Malinko chybí detektivní linka, tu ale nahrazuje mysteriózní odhalování modrásků. Dost prostoru získává Ganymedes i Mars a Venuše v závěru příjemně překvapí. Nehorázná pecka. Snad si udrží své kvality. ()

Necrotongue

Schválně jsem si zkontroloval, jak jsem hodnotil epizody první řady, a bylo to tak, jak jsem si myslel. Druhá sezóna na mě působila lépe, než ta první, měl jsem pocit, že tvůrci už přesně ví, co chtějí, a příběh vypadal, i přes mnohé dějové linie, uceleněji. Tím víc mi vadilo, že se i tentokrát objevilo několik větších nelogičností (ty drobné jsem prostě ignoroval), chtělo by to zodpovědnější kontrolu kvality:-) Každopádně je mi už teď jasné, že nevynechám ani další pokračování ()

kenkaku

Druhá řada je uplně jiné kafe. Karty jsou na stole a děj se sune vpřed solidním tempem. Celá zápletka navic (konečně) dostala smysl. Bohužel v polovině řady tempo poleví a začne se vytrvale žvanit (většinou o nesmrtelnosti chrousta = nic co by posunulo děj). Ke konci zase chytí druhý dech a 20 miut před koncem řady máme 3 rozjeté linie které je třeba ukončit... prostě mazec. Na kecy není čas. ()