Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa Snorlax k tomuto seriálu (9)

Labyrint (2015)

Co z toho, že Strach je nejen aktuálně, ale zřejmě i historicky náš nejlepší režisér krimi? Bez špičkového scénáře nikdy ani jeho filmy nebudou špičkové. Výborná hudba, velmi moderní a především promyšlená kamera dopomáhají vytvořit výbornou atmosféru. Ale scénáře kulhají na obě nohy, jsou překombinované, plné logických chybek. Strach by si zasloužil opravdu špičkového scénáristu. Otázkou však zůstává, zde vůbec někoho takového u nás máme. ()

Série 1 (2015) (S01)

Obstojné množství Brna, které zde vypadá občas i docela sexy, pohříchu málo brněnských herců, výborná hudba a skvělá režie, na moje gusto je zde poněkud více mrtvol, ale časem si člověk na to množství pomalu zvykne. Jsem ráda, že se tvůrci zaslavili u sedmi epizod, protože přihodit ještě takových dvacet, v Brně a okolí už by mnoho obyvatel nezbylo. Poslední epizoda už poněkud drhne a je na ní vidět, že je pouze do povinného počtu. Kdyby se celý seriál smrsknul na polovinu dílů a mrtvol, jen by to prospělo. Strach však prokázal, že i s komplikovaným námětem dokáže vytvořit srozumitelné a hlavně napínavé krimi. ()

Epizoda 2 (2015) (S01E02)

Hudba je ještě lepší, než v prvním díle, takže odpustím i tu menší ztrátu tempa. ()

Série 2 (2017) (S02)

Ondřej Brzobohatý si doplnil i jméno po matce a napsal ještě lepší hudbu, než pro první sérii. Výborná je linie s Křížem, Jirka Dvořák je krásně prohnilý a zároveň zbabělý záporák. Bavila mě i linka se Zachariášem. Tajemství lháře z Ostravy bylo napínavé až do finální části. Pointa sice byla docela podivuhodná, ale přišla mi logičtější, než ta z první řady. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Škoda, že se celá série nevěnuje jen Křížovi a Zachariášovi, jejich linky jsou výborné, vražda a únosy mě baví mnohem méně. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Scénáristicky velmi chabé, radost mi udělali jen Jirka Dvořák a Zdenička Herfortová. ()

Série 3 (2018) (S03)

Námět dával nejvíce smysl, ale scénář už byl jen obehraná písnička. Do pátého dílu jsem se však díky Strachově schopnosti navodit tajemno a napínavo velmi dobře bavila. ()

Epizoda 1 (2018) (S03E01)

Hodně slabý rozjezd, jako pozitivum oproti předchozím řadám vnímám, že zde zde není tisíc a jedna linka. ()

Epizoda 3 (2018) (S03E03)

Není nad to, když se člověk během prchání před sadistickým únoscem má čas zastavit a pokochat se konejšivým pohledem na výstavku obrazů s religiózní tematikou. Když je scénárista hňup, měl by za něj extrémní přešlapy vychytat režisér, že pane Strachu? ()