Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa Tryskomyš k tomuto seriálu (8)

Labyrint (2015)

Pro mě hodně zajímavý seriál. I tím, že se odehrává u nás. V Doubravníku, v Brně a okolí. ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

Napínavý seriál natáčený v lokalitě, kde bydlím a kterou každý týden projíždím. V Brně a v Doubravníku a v Tišnově. ()

Epizoda 7 (2015) (S01E07)

Konečně se uzavřel kruh. A vyšlo najevo, že za všemi záhadnými vraždami a únosy stojí jedna velmi vlivná rodina. A Remeš to rázně ukončil. Ale zasloužila si to, i když to od něj bylo hodně chladnokrevné. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Pomalu se nám rozjíždí nová série. Jsem zvědavá, jestli si nezadá s tou první. A opět je tu hudba skupiny Hozier, v minulé serii mě zaujala jejich písnička. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Začíná se nám to pomalu rozjíždět. Jen zdá se, to zatím nedosahuje kvality první serie. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Zatím nejlepší díl. Teď to teprve dostalo grády. Pomalu se nám to uzavírá. Když Jan Hájek zastřelil Miroslava Etzlera, bylo hned jasné, že na něj Etzler něco věděl. No uvidíme dál. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Opravdu zajímavé rozuzlení. Už se těším na 3. sérii, kterou začínají dávat již za 10 dní. ()

Epizoda 3 (2018) (S03E03)

Je to opět drsné, opět tajemné, napínavé až do posledního okamžiku. V tomto díle zazněla opět další skvělá písnička skupiny Hozier. ()