Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa markotter k tomuto seriálu (3)

Labyrint (2015)

1. série - Vsaďte se, že ve 4.-5. díle Langmajer ojede Kanocz. Hodnotit budu na konci, ale zda se mi, že kvalita se postupně zvedá. Edit po skončení. Tak sex nebyl (nebyl čas :-), ale vydržel jsem až do konce a i když to bylo složité na pochopení, tak to do sebe nakonec docela dobře zapadlo. Jedinou vadou (opravdovou) na kráse byl Donutil, který hrál hrozně, bůhví jestli vůbec hrál. Patří do estrád. 2. série - O dost slabší. Sice příběh nebyl tak komplikovaný, ale o to víc mu musely pomáhat různé berličky. Některé dějové linie (třeba ta s Křížem lobbistou skoro zbytečná, spíš to byla taková vata pro vyplnění). Oproti 1. sérii taky o hodně víc ochotníků v čele s Donutilem. Namátkou třeba mladý Donutil, Vrzalová a naprosto nehodící se k roli kriminalistky Vilhelmová. Ale dokoukal jsem to, no. ()

Série 1 (2015) (S01)

Vsaďte se, že ve 4.-5. díle Langmajer ojede Kanocz. Hodnotit budu na konci, ale zda se mi, že kvalita se postupně zvedá. Edit po skončení. Tak sex nebyl (nebyl čas :-), ale vydržel jsem až do konce a i když to bylo složité na pochopení, tak to do sebe nakonec docela dobře zapadlo. Jedinou vadou (opravdovou) na kráse byl Donutil, který hrál hrozně, bůhví jestli vůbec hrál. Patří do estrád. ()

Série 2 (2017) (S02)