Dôstojník a gentleman

• Česko Důstojník a gentleman (viac)

Je bez práce a přihlásí se do armády. Pak se zamiluje do krásné Pauly. Zack Mayo (Richard Gere) přichází do školy pro důstojnické uchazeče s touhou stát se námořním pilotem. Instruktoři nováčky varují, aby si nic nezačínali s místními dívkami, které se chtějí za každou cenu stát důstojnickými ženami. I přes tato varování se Zack do jedné z nich zamiluje (Debra Wingerová). Během 13 týdnů speciálního výcviku se naučí disciplíně, lásce a přátelství. (ALFA VIDEO)

Ronee

Veď melodráma. Teraz neviem, či náhodou nespojelrujem: Konflikt nie je medzi dobrom a zlom, ale v nepochopení toho, čo je dobré. V tomto žánri je tradične koniec v znamení happyendu. Kedy si konečne hlavný hrdina uvedomí, čo je dobro. Zomierajú len vedľajšie postavy. Aby si hlavné postavy uvedomili, čo treba robiť, resp. nerobiť. Inak prečo to má také nízke hodnotenia? Veď toto je presne to, čo má ľudí baviť. Smiech aj plač. Katarzné je to. A oscarový snímok, nie? ()

dewil21

Srovnání s Top Gun se nabízí a tento snímek je pro mě jasným vítězem. Gere hraje famózně, výcvikové scény jsou perfektně natočené, nechybí úsměvné momenty i momenty, kdy tuhne krev v žilách a do očí se řinou slzy. Vše, co má nezapomenutelný film mít, včetně skvělé hudby. I poletech se k němu ráda vracím... ()

rashaverak

Tento vychovny film pro americke divky bydlici pobliz vojenskych zakladen, kterak nemaji uvrhavat nevinne americke jinochy do chomoutu podlou lsti, nebyl spatny, ovsem ke konci jsem se ponekud ztracel pri snaze pochopit jednani nekterych hlavnich postav. ()

LencaN

No dobřeeee, tady byl Gere sekáč :) nikdy mě totiž neuchvátil ani jako chlap, ani hraním, ale tady hrál suprově, i mu to seklo - sexy bílá uniforma, tmavý vlasy, urostlej sympaťák s hezkým úsměvem. Ale film jako celek taky byl kupodivu moc fajn. Celou dobu to je protkané motivem písně Up Where We Belong, hlavní herečka byla taky hezky vybraná stejně jako ostatní uchazeči o hodnost důstojníka. Dostáváme se společně s jedním životem zmítaným klukem do výcvikového střediska, kde chce nastoupit na svoji vysněnou životní cestu a stát se stíhacím pilotem US armády. Akorát, že kluci v tomhle středisku bývají terčem slečen a dam chtivých dobrých vdavků a jsou ochotné pro to i lhát či se dostat do jiného stavu. Líbilo se mi, že velký prostor dostal jak samotný výcvik, vztahy mezi adepty na důstojníky, tréninkové praktiky a otázky morálky a týmové spolupráce. Ale kromě toho to je samozřejmě i romantika jako blázen. A ten konec tam skvěle pasuje. Sice to je kýč, ale lásku si může každý prožívat jak chce a romantika často je právě tím roztomilým a dojemným kýčem. ()

TanoKaridy

V jednom z komentářů jsem četl, že zde Gere podává svůj nejlepší herecký výkon. A je to bohužel pravda. Přesto zůstává ve filmu nejhorším hercem. ()

kolodej1

tento film mi doteď unikal a myslím, že je neprávem trochu zapomenutý. Té romantiky ani komedie tam zase tolik není, žádná přeslazenost, což filmu jedině prospívá. Ve výcvikové lince to chvílemi dost připomíná Olověnou vestu, ale místo válečného pokračování se tady řeší vztahy dvou vojáků s místníma holkama. Především scény ze školy jsou pro mě velmi zajímavé, ale i jako celek film obstojí výborně, příběh mě ani chvíli nenudil a i po jeho skončení ve mě stále dozníval. To je pro mě znamení toho, že si ode mě zaslouží vysoké hodnocení. Mimochodem Richard Gere už tenkrát projevil svůj herecký talent. ()

Katie

3 a půl * nejlepší tam byl určitě seržant v podání Luise Gossetta - alespoň ten se mi vryl do paměti... jinak je to lepší průměr... s jedním hitem a vycházející star - Gerem....myslím, že námět a scénář jsou dobře napsaný...ale něco vylepšit by určitě šlo.... ()

Rudysoft

Zatraceně dobrej film, rozbrečel i moji mámu :-) P.S. Louis Gossett dostal toho oscara zcela zaslouženě! Velmi přesvědčivě zde ztvárnil tvrdého výcvikového velitele, kde pod maskou záporné role, z něj vyzařovala role dobrá ;-) ()

kaladze77

Ako je možné že vo filme s českým dabingom na konci keď Zach príde pre Paulu je iná hudba? Love theme od Lee Ritenoura, pričom v anglickej verzii je Theme from Officer and Gentleman?? ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)