Nový zábavně-vzdělávací magazín plný užitečných rad pro malé i velké chovatele domácích mazlíčků, co toho namluví mnohem více než lidé. Pořadem provádí - při vší búúúctě ke všem – tele z telefonu: dispečer odhodlaný pomáhat za každou cenu a s plným nasazením sebe i svých kopýtek! Víte, že telefony mají své tele? Tele z telefonu – odhodlaný dispečer – pomáhá zvířátkům, která mu volají jako na linku bezpečí. Každé zvířátko totiž může mít nějaký problém, obavu a strach, a to i když je o něj jinak vzorně pečováno a jeho lidští kamarádi ho mají doopravdy rádi. Tele z telefonu zná spousty odborníků, se kterými zvířátko i „jeho lidi" propojí jako na skypu. Odborníci problém vyřeší a společně s teletem poskytnou také spousty užitečných rad a tipů malým i velkým chovatelům domácích mazlíčků všeho druhu.
Studio pořadu připomíná vnitřek telefonu, tele představuje herec v kostýmu. Tele má i svou animovanou podobu – figurku telete in-tele-ktuála, které vděčně zopakuje všechny informace a nebo je ještě doplní. V pořadu servisního charakteru nebudou chybět ani oblíbené zvířecí rarity, perličky a vtipy. (Česká televize)

MikeCool odpad!

TV-pořad. Přijde mi, že ČT :D experimentuje s metodami vzdělávání dětí u televize a zkouší cokoliv a jakkoliv. Pořad ko-ko-kdáko Telefon je krásným příkladem tohoto zdárného omylu. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 10% (odpad!) | ()