DobroDRUH

(relácia)

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i situace hraničící se smrtí. Nejen na to se mohou diváci těšit v nové dvanáctidílné docureality České televize Dobrodruh. Fotograf a cestovatel Adam Lelek v ní na vlastní kůži prožívá vzrušující, nepředstíraně silné příběhy, které mají jedno společné – velké dobrodružství.
Pořad je natáčen jako reality show, kdy Dobrodruh při cestách po exotických zemích řeší každodenní problémy spojené s cestováním, jako např. místní dopravu, jídlo, ubytování, setkání s domorodci a jejich kulturou, setkání s často nebezpečnými zvířaty a návštěvou exotických míst, kde Dobrodruh zažívá nepředstíraně silná dobrodružství. (Česká televize)

Viper

Zdejší hodnoceni je trochu prehnane, neni to zas takova hruza. Je jasny, ze Lelek s dobrodruhem nema nic spolecnyho. Je to proste obycejnej chlapik, ktery jen jede o kus dal nez do Chorvatska jako vetsina Cechu. Prave jeho osoba je asi nejvetsi slabinou cele docureality. Momenty jako vyhozeni kukurice, protoze by mohla byt nakaazena ebolou, plivani cinskych pochoutek primo pred trhovci i jeho putovani po dzungli v keckach mu proste sympatie nepridava. Na druhou stranu nam dokument ukaze i bezne soucasti cestovani dobrodruznejsim zpusobem nez s cestovkou, tedy zalezitosti jako smlouvani a hledani noclehu v neznamem meste, coz kdyz clovek nekdy zaziil na vlastni kuzi vidi hned veci jinou perspektivou. Snad druha serie bude bez Lelka... ()

LadyRainier

Tak já jsem prvně četla kupu negativních ohlasů a pak mi o pořadu řekli (kupodivu) rodiče, kteří cestují tak na zahradu pod slunečník, že se jim to líbilo ..Koukla jsem se na díl z Tibetu a Himalájí a ...taky se mi to líbilo. Není to nic extra převratnýho, ale koncept i Adam (ač je zase skoro všem nesympatický) mi sedli .. Asi brzy hodnotit po jednom dílu, takže kouknu na další ..a za mě průměr ... A srovnání s Trabantama mi přijde docela neadekvátní .. ti se mi líbili ze začátku ..Hedvábná stezka, Afrika ..dneska, když už je kolem toho taky ten trapnej mediální kolotoč, je bojkotuju .. ()

Freza77

Dokomunt který odhaluje pravdu a skutečnosti mnohých lidí různě po světě. Bez cenzury vše v pravých barvách. Krásná příroda, cestování, kultura a vzápětí skutečný život lidí. Například na Madagaskaru, který Adam projížděl bylo vidět neskutečné chudoby a tváří v tvář viděl lidí, kteří se živí čímkoliv co najdou a jsou šťastni že jim něco dáte ikdyž je to třeba pro nás blbá prázdná petlahev. Dokument je velmi kvalitní a nezbývá mi dát nic jiného než 5.hvězdiček :) ()

xpaja odpad!

Je jen málo pořadů České televize, u kterých hluboce lituji, že platím koncesionářské poplatky (zvlášť když ani nemám TV). Todle je ale do očí bijící příklad. Je mi zle z pomyšlení, že třeba jen jediná koruna z mých poplatků posloužila k proplacení dovolené téhle navoněné arogantní bábovce. Dávám --- == 5 % == --- , za odvahu vpustit na obrazovky koncept "rádoby cool pohádky o tom, jak se český hloupý Honza vydal do světa". ()

kedluben

představoval jsem si drsňáka, kterej si narovná zlomenou kost, liánou si zašije díru do břicha a nakonec pokouše rozzuřenýho lva... dostalo se mi něčeho úplně jinýho... scéna s propíchlejma plícema je uplně geniální!!! jenom mně je trochu divný, že je to poprvé, kdy jsem se styděl za to, že jsem běloch... viděl jsem ale jenom dva díly!!! jedna hvězdička je za naději. i kdyby ale ostatní díly byly "dobrý", víc si to nezaslouží. za tu plíci. to bylo totiž naprostý peklo. ()

• Agentura, zastupující cestovatele Adama Lelka, vytvořila z jeho natočených materiálů program upravený pro základní školy s názvem Planeta Země 3000. S programem objíždí od roku 2004 sály po celé republice a představuje jej dětem. Tyto natočené materiály daly základ seriálu v ČT. (rakovnik)