Sword of Vengeance

Normanský kníže a tyran Durant (Karel Roden) se společně se svými dvěma stejně krutými syny snaží nastolit tyranský diktát v severním cípu Anglie obývaném Sasy. To se mu relativně daří, až do příchodu tajemného cizince, který začne za pomoci ozbrojených vesničanů decimovat jeho vojska. Cizincova krvavá řež je vražednou cestou pomsty, zalitou velikým množstvím krve. (Rakosnicek77)

Flipnic

Film bez jakýhokoliv scénáře a tak stupidní, že jsem jej vlastně ani nepochopil! Ale pochopil jsem, kdo je ten dobrej a kdo ten zlej a kdo hlavní hrdina. A ten je fakt frajer, v jakýmsi snad fiktivním středověku to řeže hlava nehlava většinou dvěma meči, kudlama a někdy i ručně nebo prostým šutrem vykydlí 3 nepřátele. Protivníky si vychutnává efektivníma fatalitama, podřezaný krky jsou jeho nejoblíbenější "finish", Karla Rodena probodne jakýmasi dvěma noži do žeber a ještě mu něco nepěknýho pošeptá při tom do ucha. Film je asi tak z 95% jenom akce a krvavá špinavá řezničina !!! Souboje sice sestříhaný, ale gore slušně viditelný z blízka na kameru, hlavní týpek macho největší a celý je to prostě stupidně zábavný ... ()

S.Quentin QUALE

V době raného středověku, přesněji po bitvě u Hastingsu (1066), přichází na králův pokyn na sever Anglie neohrožený tyran Durant (Roden) se svou armádou a svými dvěma syny, aby nastolil pořádek a rozprášil Saxonské hordy. Každodenní strach ze smrti panuje v jedné lokální vesničce až do té doby, než se zde objeví jakýsi Achillův nástupce a předchůce všech dalších nesmrtelných bojovných es, samozvaný vůdce, jenž přichází za účelem pomsty (jak jinak taky, že...) vraždy svého otce, Rodenova bratra. Jde tedy o, abych byl přesný, pomstu bratrovraždy strýcovraždou, což ovšem není vše, protože do hry vstupuje taky bratrancovražda, a to hned dvojnásobná. K příběhu to stačí, protože to je vlastně úplně vše. Vše ostatní je jen syrová, bledým filterm odbarvená řezba sečnými, řeznými a bodnými nástroji všeho druhu, přičemž se neštěří krví ani gore. Komu se líbil třeba Centurion, mohl by být spokojený, i když ten se tvářil přece jen kompektněji, no této sortě stále kraluje Barbar. Toto je čistá řezba paběrkující na hraně samoúčelnosti a guilty pleasure. Já s tím problém nemám. 65% ()

Rakosnicek77

Tak tahle středověká řezničina, na téma "Jak vykuchat proradného strýce a vlastní bratrance" byla fakt dost hustá. Každý začínající patolog, si přijde určitě na své, protože o detailní záběry proříznutých hrdel, vyvřeznutých vnitřností a hektolitrů krve, tady nouze rozhodně není. Takový o dost drastičtější William Wallace. ()

Big Bear

Filmy ze středověku mám rád, hlavně toho raného. Příběh z Anglie jedenáctého století mne tedy ihned zaujmul. Navíc to točili Britové a tak jsem doufal i v historickou korektnost co se týče výstroje, výzbroje, exteriérů atd... Britové většinou své dějiny znají na rozdíl od třeba Amíků, kteří když točí něco ze středověku končí to většinou průserem a papundeklovou výstrojí. Z tohohle filmu mám hodně rozporuplné pocity. Líbilo se mi to bahno, filtry, některé záběry na Normany v tipických přilbách s chrániči nosů... Oproti tomu saská vesnice připomínala spíše zahrádkářskou kolonii. Co to mělo být ty boudy z prken? Dějový konflikt nebyl nikterak originální a vše bylo předvídatelné. Hlavní hrdina mi pořád připomínal Vaase z Far Cry (to je ale můj problém :-) ! Udivilo mne však, že vesnici Sasů vede kočička, vyvoněná, nalíčená a všichni chlapi ji poslouchali. Na začátek středověku dobrý. Že to tam zajiskří bylo jasné... Vadila mi i hudba a zvuky. To moderní zpracování OK, ale někdy ty skřeky šly až do hororu a to nemluvím o tom, že se smrtí každého Bersekera se ozvalo zavytí nad lesy jak od vlkodlaka... Snadnost procházení nožíčku typu rybička drátěným kroužkovým brněním také zaujala. Ale abych byl objektivní, řada bojových scén byla slušná. Oceňuji i krvavost snímku, doba byla taková. Snad jen těch zpomalovaček tam mohlo být méně. A tak ve filmu asi nejvíce potěšila nejvíce účast Karla Rodena, který konečně nehraje rozervané muže, ale tady si střihnul normanského šlechtice. Dávám za dvě kudličky. * * ()

Morholt

Zabývat se v tomto případě historickými nesmysly by vydalo na několik stránek, tudíž se tomu vyhnu a jen ocením vcelku povedené Normany, ačkoliv nechápu, proč postava Karla Rodena měla přes hubu černou včelařskou síťku. Jako ochrana to nefunguje a zhoršuje to viditelnost. Ale budiž. Líbila se mi celkem i sychravá atmosféra a i když na to vykouzlit jí člověk nepotřebuje nějaký extra talent, občas se stává, že jí režiséři cpou někam, kde nemá co dělat. Sem sedla jak p*del na hrnec. No a tim to asi končí. O bitkách ve stylu Ironclad, které jsem očekával, jsem si mohl nechat akorát tak zdát a o nějakých krvavých hodech se také nedá mluvit. Navíc hlavní hrdina byl nesympatický tupec a Annabelle Wallis zase nic neukázala, i když se tvářila, že jo. Myslel jsem si, že se během té hodiny dvacet budu nudit daleko méně. 30% ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával na Britských ostrovoch, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v Srbsku. (MikaelSVK)