Rieka Nikoho

(festivalový názov)
  • Česko The Nobody´s River (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 2014, 30 min

Réžia:

Skip Armstrong

Amber Valenti, Krystle Wrighte, Sabra Purdy a Becca Dennis je čtveřice mladých kamarádech milujících dobrodružství a přírodu. Jejich plán je jasný: sjet téměř 5 000 km dlouhou řeku Amur, od mongolského Ononu až téměř po ústí do Tichého oceánu. Řeku Amur si vybraly proto, že je jedna z posledních řek na Zemi, která na svém toku nemá jedinou přehradu. (Expediční kamera)

Pepinec

Abych si to srovnal: Amur budí respekt, ale svým charakterem je nudný a plochý. Dokument budí respekt, ale svým charakterem je nudný a plochý. Holky budí respekt, svým charakterem jsou zábavné a oproti řece s dokumentem rozhodně nejmíň ploché, ale ve finále tu hodnotíme dokument, protože máme sjetý jen ten Amur, že... Takže za tři a zpátky do kajaku. (Obzory 2015) ()

rekkky

Soukromý projekt skupinky čtyř věčně vysmátých američanek, které se rozhodly pádlováním pokořit řeku Amur. Mapování jejich putování není až tak zajímavé, ale snímek je nabitý pozitivní náladou, což lze považovat za hlavní plus. ()

Dvoja

Zdejší hodnocení mi trošku vadí...prostě pozitivní a citlivé američanky, no a co? Kamerové záběry super, snímek pobavil, snad i dojal - což byl jistě účel...prostě holky. Ale kdo zná někoho, jež se do něčeho takového pustil? ()

NeMiQ

Veľmi podarený dokument po všetkých stránkach. Jediné čo ma neskutočne iritovalo boli šibnuté, afektované, americké protagonistky. ()