Čarodejnica

• Slovensko Čarodejnica: Novoanglická legenda (viac)
Horor / Mysteriózny
USA / Kanada / Veľká Británia, 2015, 92 min (Alternatívna 89 min)

V polovici sedemnásteho storočia mali ľudia bližšie k prírode, bližšie k Bohu a bližšie k iracionálnym javom, ktoré dnes považujeme už len za rozprávky. Sedemčlenná rodina farmára Williama (Ralph Ineson), ktorá v tej dobe žila v relatívne bezpečnej osade v Novom Anglicku, sa po vážnom konflikte so susedmi rozhodla kolóniu opustiť a vydala sa dobývať americkú divočinu. Po krátkom putovaní sa usadili v zemi nikoho, blízko rozľahlého temného lesa, o ktorom by každá citlivá povaha povedala, že působí hrozivo. Zlé tušenie členov farmárovej rodiny podporujú aj nevysvetliteľné udalosti, ktoré sprevádzajú ich nový život. Vrcholom série katastrof je zmiznutie farmárovho najmladšieho syna priamo před očami najstaršej dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), ktorá ho strážila. V atmosfére všadeprítomnej paranoje plynúcej z ďalších zvláštnych udalostí, dochádza k postupného rozkladu rodiny. Tomassin obviňujú zo všetkých nešťastí a dokonca aj z čarodejníctva, napriek tomu, že práve ona je jediná, ktorá si aspoň čiastočne zachová zdravý rozum. A to, čo sa skrýva v temnom lese a doteraz hralo len úlohu pozorovateľa, sa rozhodne udrieť. (Cinemart SK)

josezuna

Film skôr mysteriózny alebo fantasy, ako horor. Nechýba napätie, moment prekvapenia, no horor to nie je. A ako hovorí celý názov v angličtine, je to vlastne ľudová povedačka. Trochu ma prekvapil záver, asi aj tvorcovia mali trochu problém, kam ho nasmerovať. A mladučká Thomasin je skvelá. ()

Panter79

To ne toto, to ne...Mě jako zarytému ateistovi prostě vadí, když 99% všech dialogů ve filmu, jsou citace z náboženských knih. Pokud opravdu někdy a někde bylo takové místo, kde si lidé od ráno do večera neřekli nic jiného, tak to je pro mě ten pravý horor. Čarodějnice je oproti tomu veselá srandistka. Jinak moc pěkná atmosféra, skvělý zvuk a hudba. Škoda jen té přehnané snahy o rádoby věrohodnost. Působilo to spíš kontraproduktivně a vyumělkovaně. Trocha toho civilna a člověčenství by z toho udělala opravdový zážitek. ()

1sergej1

Běžte na to! Koukněte na to! Rádi chodíte do lesa? Budete se bát! Dvojčata jsou samozřejmě největší zrůdy a co teprve černej kozel. "Black fucking Phillip" ()

Baky88

Na tento film jsem šel do kina s velkým očekáváním. Bohužel opět se ukázalo, že trailer je více emoční než poté celý film. Pro ty, kteří jsou silní věřící je to dejme tomu silnější zážitek, nicméně pro nás, kteří jsme nohama na zemi to bylo spíše chvílemi velmi úsměvné, někdy až trapné. Po pěti minutách filmu jsem začal uvažovat, zda neodejít, jelikož se i po 20ti minutách stále nic nedělo, tak jsem uvažoval ještě víc, že odejdu. Nakonec jsem vydržel do konce s očekáváním, že se přeci jen dostaneme k nějakému zvratu a film nabere na obrátkách. Nestalo se. Za mě obrovský propadák, takový film už nikdy nemusím vidět. ()

leiin

No jak jenom začít. Na to, jak jsem se těšil a říkal si, jak se budu s přítelkyní v kině bát, tak bohužel. Tento film byl spíše k smíchu. Celý kinosál se otřasal smíchy a kde? V Benešově . Není to horor, ale pouze slátanina. Herci docela ušli , ale scénář? " No ty vole! " Prý něco nového. Nemohl jsem se zbavit dojmu , že koukám na Čarodějky ze Salemu, nebo na nějaké volné pokračování. Pro mě strašné zklamání. 1* z pěti pouze za režii a za nic jiného. ()

Martixx

Hutná atmosféra podobná pro mě nejlepšímu hororu Záhada Blair witch. Anna Taylor Joy perfektní a ta staroanglictina, pro mě jasně nejlepší horor od Zajetí démonů. ()

Jarmila68

Největší zklamání roku:-(taková škoda,námět dobrý herci super ale horror?No..tak to teda sorry ale ne!!!Tak jsem se těšila a velký nic....žádná husina,žádnej náznak hrůzy strachu jít na záchod..nic..můj názor samozřejmě,zkoukněte a třeba budete nadšeni:-) ()

goauld

Toto je regulérní výplach mozků !!!! Takovou koncentraci modlení a biblických tlachů snad nemá ani velikonoční mše v kostele. Tohle je ultramegamaxi ortodoxní křestanská rodinka v dějinách filmu. Jediný, kdo je tam celkem normální a reálně uvažující je ta Anya. Neskutečně rozmazlení dvojčata dost lezou na nervy, tatínek nedělá nic jiného než se modlí a pokud se zrovna nemodlí tak štípe dříví (pokání a terapie v jednom). Vůbec se nedivím, že vesnice -tohle- vyhnala ze svého území a ta lesní čarodějnice.... ta by se nejspíš zbláznila, nebot na tohle je i ten pověstný dábel krátký :-) Hodina a půl zbytečného tlachání... To už raději jakýkoliv biblický velkofil o třech dějstvích (a třech hodinách stopáže) je únosnější než-li tohle..... (a tak jsem se těšil, že to bude zase pěkný a strašidelný bububu :-( ()

k.rakonos

Velká bída a velké zklamání v tomto velmi nevýrazném "hororu", který moc hororem ani nebyl. Napětí minimální, lekačka žádná a klovající havran do bradavky vyvolal v kině akorát tak záchvat smíchu u přítomných dam. Takže vyhozené peníze, které jsem měl investovat jinde. Jedna hvězda za historické prameny, podle níž toto artové drama (ne horor) vzniklo. ()

Martin29 odpad!

Shlédnuto nadvakrát na poprvé se to nedalo je to totiž velká sračka. Za 47 minut (víc jak půlka filmu) se tam nic nestane jen zmizí jedno děcko (scéna vypadá asi takhle ženská si zakryje oči řekne baf a otevře je asi třikrát a napotřetí zmizí to děcko) navíc se nedozvíme vůbec jak (asi vlastnilo teleport,že stihlo zmizet cca za 5 vteřin) a proč člověk si pak říká ve zbytku se to rozjede, ale to je omyl. Dialogy a některé scény jsou neskutečné perly (vymítání Caleba je daleko trapnější než vymítací scéna ve Scary Movie 2, ale zatímco v Scary Movie 2 to bylo úmyslně a vtipně zde je to tak trapné, že jsem se musel smát). Dalším mínusem jsou postavy všechny jsou totálně nesympatické člověk nemá komu fandit. Samotná čarodějnice se zde objeví tak 2 minuty a je to normální ženská žijící v lese na konci film nabídne trochu napětí bohužel opět úplný konec to zase pohřbí.Děsivé to není vůbec to i takový Boa Vs Python je děsivější než tohle. P.s. film by mohli vysílat v rámci víry v Vatikáně jelikož se tam 99/9 procent filmu jen modlí ()

Roborooney

Milujem ten pocit, keď po skončení filmu celé kino začne pičovať. Áno, každý čakal lacné lakačky a sto krát videný dej, . Namiesto hororu sa dostavil psycho thriller ktorý nemá u mainstreamového publika šancu. Som rád za takéto filmy, originalita sa vždy cení. ()

Wiceman

Co k tomu napsat?! Nebylo to ani dobrý, ani špatný. Takový zvláštní. Atypický (aspoň co se hororovýho žánru týče). Tak nějak jsem doufal v shyamalanovskej twist nebo tak něco, ale ... no nic. Pro někoho, kdo si libuje v Kladivu na čarodějnice je to numero uno volba, ale pro zhýčkalýho fandu hororu, co absolvoval od áček až po zetka v hororech, je tohle spíš jen .... meh. ()

Free_Boy

Nejděsivější hororová atmosféra od dnes již legendárního hororu The Blair Witch Project. Melancholické počasí, temný filtr a stará angličtina, to všechno přispívá k nevídanému diváckému zážitku. V průběhu filmu z čarodějnictví podezíráte postupně všechny postavy, většinu lidí v sále, až nakonec skončíte u přesvědčení, že jste ta čarodějnice vy. Můžu doporučit všem, kterým v hororu nestačí série lekaček, pár nedůvěryhodných postav a děj, za který by se styděl i režisér béčkového porna. (80%) ()

Layath

Velmi působivý snímek, který se snaží především velmi verně zachytit smýšlení, život a také děsy našich předků ze 17.století. Vše umocňuje (údajně) dobová mluva, velmi povedená výprava i herecké výkony. Doporučuji především fanouškům historie. ()

tXtX

Super! Vysoko atmosferická vec. Nepríjemná hudba a skvelo zahraté postavy.. naturalisticky, čisto, vierohodne. Plus žiadne trápne "jump scares" pre puberťákov, len hustá atmoška. Tak sa to má robiť. Škoda, že to nebolo trochu dlhšie.. Nesklamalo teda ani trochu. Spolu s The Boy zatiaľ vrchol roka. Nový Conjuring má teda hodne vysoko nastavenú latku. 90% ()

jiri.juricek

Dost slabý horror, nejsuprovější je asi čarodějnice v lese, která je ve filmu vidět asi půl minuty. Ale dám aspoň ty tři hvězdy, herecké výkony byly super a když šlo ve filmu do tuhýho jak se říká tak to vypadalo dobře, škoda jen že to hned skončilo... ()

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

25.08.2021

Nicole Kidman mezi vikingy

Nicole Kidman mezi vikingy

07.11.2020

Režisér a scenárista Robert Eggers už si stihl udělat svými dvěma posledními snímky Čarodějnice a Maják celkem silné jméno. Nyní tvůrce chystá na příští rok revenge thriller o vikinzích, do kterého… (viac)

Od Čarodějnice k Nosferatu

Od Čarodějnice k Nosferatu

15.08.2017

Robert Eggers si vybojoval režijní ostruhy Čarodějnicí a teď konečně oznámil svůj další film. Bude jím remake hororové klasiky Upír Nosferatu, která v roce 1922 nakopla upíří subžánr a představila… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz