O chladném Štědrém večeru zasáhne malé městečko sněhová bouře, která ovlivní přátelství, vztahy a budoucnost několika středoškoláků. (Netflix)

artlover

Mám rada filmy s viacerými príbehmi, hoci tu nie som so všetkými práve spokojná. Suma sumárum to ušlo, hodnotím ako pozerateľný predvianočný priemer. Najviac ma bavila trojica, kde chlapec zaľúbený do kamošky je tak príjemne nervózny a nešikovný. Slečna z black&white páru sa mi zdá k partnerovi primladá, postava DJ-a trochu zbytočná a hlavne - to fakt toľko mládeže na Vianoce vysedáva vo wafliarni? Kto doma pečie a pojedá, čo napiekol? -_- Mať vo filme aj černoška aj lesbičky je vážne tlačenie na pílu. Keby bol chalan gay alebo jedna z lesieb čierna, mohli sme to mať ako doublecheck a bol by pokoj. Už vidím ten ban, kruci. ()

StarFsh

A hlavnou hviezdou je nejaký rapujúci nigga, ktorý mi je úplne ukradnutý rovnako, ako zbytok filmového ansámblu a ich osudy. Pravdu povediac, ak by som s týmito ľuďmi strávil Vianoce, tak zrejme skončím ako Brievik a to som pacifista a tolerantný človek. ()

Skroumex odpad!

Sníh, který po většinu času z lehounka popadával na scéně mě zaujal nejlepším hereckým výkonem, který jsem ve filmu viděl. Zbytek bylo utrpení a to v takové míře že by tento film mohla použít Al-Káida pro mučení. ()

sadsammy

A zase průměrná komedie od Netflixu o teenegerech a kouzelném vánočním dni. Jelikož jsem byla docela unavená a chtěla jsem něco lehkého na večer, tak jsem kouknula na Let it snow, i když jsem od začátku věděla, že tutovka to nebude. Příběh o několika teenegerů, kde každý má určitý problém, bud to neopětovaná láska nebo zase příznání nejlpší kamošce o svých opravdových citech. To jsou tak standardní problémy, což Netflix si myslím davá za hlavní cíl. Ukázat, že je to zcela normální být v takových situacích a hlavně se nebát a vždycky říct o tom, co cítíš ty a co chce tvoje duše, ne co správně a aby to bylo líp jen pro ostatní, Myslet musíš i sam na sebe a své sny a přání, jinak je to bude na nic. Takhle romantická komedie mě sedla a doporučuji se podívat až budete mít náladu na lehký vánoční film. ()

HanaHu

Než začnete cokoliv namítat, uvědomte si, že jde o vánoční film, u kterého můžete vypnout a chvíli se radovat z té atmosféry a pohádkové zápletky. Podle mého názoru si nezaslouží tak velkou kritiku. Musím souhlasit s tím, že to není až tak reálné, ale přece jen k Vánocům zázraky patří. Je to odpočinkový film, který obsahoval všechny emoce, a já osobně si ho užila. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Sněží, sněží... jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato americká romantická komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Toho lednového večera jsme totiž měli chuť na nějaký vánoční nebo zimní a už podle názvu se dalo usoudit, že se nemůžeme v našem úsudku splést, což se záhy také potvrdilo. Zkrátka sněžilo během celého průběhu tohoto filmu z roku 2019, ale jak se ukázalo, nebylo to tím nejdůležitějším, o co v něm šlo. Více se řešily vztahy středoškoláků v malém městečku a z postupně jsme se seznámili snad se všemi jeho mladými obyvateli. Celý děj se odehrával během Štědrého dne v Laurel v Illinois a na začátku filmu mladá dívka Julie Reyes (Isabela Merced) ve vlaku na vycházející popovou hvězdu Stuarta Balea (Shameik Moore), který si ji spletl s fanynkou, když se mu snažila vrátit jeho telefon. Poté, co vlak zastavil kvůli zavátým kolejím, Julie vystoupila a vydala se pěšky domů, když v tom se k ní přidal Stuart a nabídl oběd v místní restauraci jménem Waffle Town. Neochotně souhlasila a tím začalo jejich vzájemné sbližování, během něhož Stuartovci prozradila, že byla přijata na univerzitu v New Yorku, jenž do ní nemůže nastoupit, protože její matka byla smrtelně nemocná. Pak spolu šli sáňkovat a vzápětí se s Juliinou maminkou Debbie (Andrea de Oliveira) setkali. Následovalo setkání s jejím dědou (Victor Revers), který si v mládí zamiloval Micka Jaggera a v rámci seznámení si pustili nějakou jeho muziku, na kterou začali tančit. Jenže v tom chytla Debbie záchvat kašle, což Julii znepokojilo a v pokoji jí Stuart nabídl placenou pomoc zdravotní sestry pro její matku, čímž Julii urazil a ona to odmítla. Vzápětí si vše vysvětlili a dokonce se skoro políbili, ale v tom se v domě objevila zpěvákova manažerka a odvezla ho do hotelu. Stuart žádal Julii, aby šla s ním, ale ona odmítla, protože cítila potřebu zůstat se svou matkou. Mezitím se na druhé straně města zaměstnankyně Waffle Town Dorrie (Liv Hewson) snažila mluvit se svou nejlepší kamarádkou Addie (Odeya Rush), která se obávala, že se s ní její přítel rozejde a později také s roztleskávačkou Kerry (Anna Akana), se kterou měla Dorrie kdysi lesbický sex. Kerry totiž navštívila restauraci se svými přítelkyněmi a předstírala, že Dorrie nezná. Později Addie udělalal scénu svému příteli v jídelně, i když se Dorrie snažila Addie uklidnit. Následně se Dorrie a Kerry setkali v koupelně a vášnivě se líbaly, takže se Kerry rozhodla zůstat v baru na večírek. Mezitím Tobin (Mitchell Hope) plánoval říct své nejlepší kamarádce Angie alias Duke (Kiernan Shipka), že ji má rád, ale neodhodlal se k tomu, nicméně oba dostali pozvání na večírek v baru. Pozval je dívčin přítel JP Lapierre (Matthew Noszka), kterého mladík považoval za konkurenci. Všichni tři ukradli soudek partě místních rváčů alias dvojčatům Chad a Pete Restonovi (Jon a Jamie Champagne), který naložili do auta a snažili se jim ujet, jenže skončili v příkopu. Čekání na odtahovou službu si zkrátili v nedalekém kostele, kde Duke nechal Tobina zahrát "Whole of the Moon", ale když spolu JP a Duke začali tančit, Tobin zklamaně odešel. Tobinův asijský kamarád Keon (Jacob Batalon ) se zatím pokoušel doma uspořádat večírek, aby zapůsobil na velkého DJe, ale jeho rodiče pokus o večírek v jeho domě ukončili a on byl povolán do práce ve Waffle Town. Jeho přítel a kolega v práci Billy (Miles Robbins ) poté nabídl Waffle Town jako místo na párty, pokud sežene potřebné zásoby. Následně doma matka Julii přesvědčila, aby odjela do New Yorku studovat a už se konečně všichni mladí sešli na Keonově večírku poté, co Tobin dorazil s ukradeným soudkem. Pak přišla Duke a Tobin jí vyznal lásku a ona jeho nabídku na chození přijala. Mezitím se Addie vrátila do Waffle Town a omluvila se Dorrie za své hrubé chování. Kerry se omluvila Dorrie za své odtažité chování, jelikož ještě nikomu neprozradila, že je lesbička a vzápětí se holky políbily na veřejnosti. Dočkala se i Julie, za kterou přijel zpěvák Stuart a pak už všichni tančili až do rána. Vše dobře skončilo, přece jen se jednalo o romantický film, což bylo na jednu stranu dobře, na druhou se ve scénáři dalo číst jako v otevřené knize a o překvapení byla docela nouze. Zimy jsme si nicméně užili poměrně dost, takže z tohoto hlediska snímek splnil svůj účel. Žádná velká zábava to však těch 93 minut nebyla a docela mne vyděsila jedna věc. Jak jsem už psal, jednalo se o americký film z roku 2019 a tak v něm svou roli sehrála podle mého názoru nesmyslná pravidla, aby v něm hráli důležitou roli menšiny a to jak z hlediska rasové, tak sexuální orientace. Snad tento nový trend neovlivní do budoucna nějaké klasické filmy do té míry, že Old Shatterhanda bude hrát třeba Korejec a Vinetou bude homosexuálem. Nechť se každému vyhoví, ale tohle by už bylo moc. Ale dost už řečí, pojďme hodnotit. Romantická komedie Sněží, sněží... ode mne získal dvě zasněžené hvězdy **. () (menej) (viac)