Mondo Cane Teil V

Nemecko, 1993, 85 min

Réžia:

Juliano Rossi

Kusko.t2

Po roku prichádza opäť nemecká produkcia tentoraz s poradovou číslovkou V, aby nadviazala na úspešnú spoluprácu s mondo archívom a vypľula tak na trh ďalší kompilačný mix pod značkou svetoznámeho MONDO CANE. Scenár – vykradni čo sa dá a zlep to dohromady, sa voľnú sériu snaží stále držať pri živote nehovoriac o tom, že jej svetlé zajtrajšky sú už dávno minulosťou. Reinkarnačná snaha zarobiť na pozostatkoch mŕtveho v nablýskanom panoptiku tiel je iba neónovým svetlom podsvietená reklama „Na predaj“. Nový obal láka návštevníkov pútavým textom a zavádzajúcim označením. Musí, inak by sa len ťažko predal. A to mi na „Mondo Cane Teil V“ vadí najviac. Pod režisérsky post sa po korektnom teil IV podpísala iba jedna obluda (osoba) a to Juliano Rossi, ktorému asi nič nehovorí autorské právo. Keďže je teil V čisto iba kompilačným zostrihom zlepeným novým nemeckým komentárom, nedá mi neuviesť mená a tituly, z ktorých dokument pozostáva, a to z prioritne dvoch diel – ADDIO ULTIMO UOMO (Alfredo & Angelo Castiglioni, 1978) a LE SCHIAVE ESISTONO ENCORA (Maleno & Roberto Malenotti, Folco Quilici, 1964). Ostatnú, pár minútovú vatu tvoria zábery z MONDO CANE (Paolo Cavara, Gualtiero Jacopetti, Franco Prosperi, 1962) a MONDO CANE N.2 (Gualtiero Jacopetti, Franco Prosperi, 1963). ### PS v roku 2014 vychádza „Mondo Cane Teil V“ v digitálnej podobe aj na DVD zásluhou distribučného štúdia „Retrofilm“. ()