TV spot

Jeoffrey

Pro mě asi nejrozporuplnější dílko zimní sezóny 2015, kdy ani dnes pořádně nevím co si o tom mám myslet a na koncept děvčátek, které vlastně nejsou děvčátka, ale válečné lodě jsem si musel docela dlouho zvykat. A tak se u mě střídali různé stavy, kdy jsem to chtěl po prvním díle dropnout, po druhém se mi to začalo docela líbit a po třetím jsem byl opět na vážkách co od toho dál čekat. Někdy mi to zkrátka přišlo hodně divné, jindy zase roztomilé, občas mě to dokázalo překvapit a hlavně mě to stále zamotávalo hlavu v tom jak se na ta děvčátka dívat. Jednou řeší prakticky obyčejné starosti mladých dívek a jindy zase bojují jako válečné lodě. Navíc neumírají, ony se potápějí, nezraňují se, ony se poškozují a neléčí se, ony se opravují, což zabírá nějaký ten čas, pokud není k dispozici "opravářský kyblík", který funguje jako zdroj automatické opravy. Také se mají rády a já byl zvědavý, jak a kam se bude koncept této vzájemné lásky vyvíjet, protože někdy to malinko vypadá na cosi ve směru yuri a jindy je to prostě zabité suchým konstatováním o sesterských lodích... Zkrátka je to divné a dokonce mě to přinutilo se podívat na pár gameplayů z původní hry, kde jsem doufal že ledacos pochopím a na pár věcí jsem přišel, například je mi jasné, že pro někoho kdo tu hru hrál by to mohlo být super anime, už jenom z toho principu, že postava admirála (hráče ve hře) je v anime sice pravidelně uváděna, ale její vizuální podoba je skryta a tak dává hráči hry lepší možnost se do anime vžít, navíc je tam i spousta narážek a propojení, které bych bez toho aniž bych hru viděl příliš nemusel pochopit, viz. třeba ten "opravářský kyblík". Každopádně mě to jakožto člověka co hru nehrál neodradilo, spíš to naopak probudilo můj zájem a když k tomu ještě přidám dle mého hodně povedenou animaci, poměrně slušnou hudbu a docela zajímavé charaktery, tak jsem opravdu neměl problém toto dílo sledovat. Když to shrnu, bylo to docela zajímavé a hodně zvláštní - 6/10. ()