Pixies: Acoustic - Live in Newport

(koncert)
Dokumentárny / Hudobný
USA, 2006, 101 min

Unplugged koncert bostonské rockové skupiny Pixies se odehrál dne 6. srpna 2005 na Newportském folkovém festivalu. Skupina se divákům představila v klasické sestavě - Frank Black (kytara, zpěv), Joey Santiago (sólová kytara), Kim Deal (basová kytara, zpěv) a David Lovering (bicí). Na koncertě kapela odehrála těchto 22 skladeb:

1. Bone Machine
7. Is She Weird
8. Here Comes Your Man
9. River Euphrates
10. Velouria
11. Wave Of Mutilation (UK Surf)
12. I Bleed
20. Vamos
21. Where Is My Mind?
22. Gigantic (Jara.Cimrman.jr)

Jara.Cimrman.jr

Pixies v Newportu prakticky dokázali, že jim elektrika trošku chybí. Nejsou bez ní poloviční, ale spíš tak čtyřpětinoví, což je škoda. Navíc je začátek koncertu v hrozně pomalém tempu, které ještě zpomalují neustálé rozhovory mezi členy kapely. Asi po půl hodince se koncert teprve začíná rozjíždět a pořádné grády chytne ještě o něco později. Na konci už jsem byl absolutně spokojen, ale cesta k němu konci byla poněkud trnitá. Jsem letitým fandou Pixies, takže mi nečiní nejmenší problém udělit čtyři hvězdy, ale určitě bych nebyl tak štědrý, kdybych byl nezaujatý posluchač, který netuší, co všechno osoby slyšící na jména Frank, Joey, Kim a Dave dokáží, když hodí za hlavu tento akustický experiment. ()

honzikk

Jako celek velmi příjemný koncert, ale některé skladby v akustickém provedení a celkově výkonu kapely nejsou stoprocentní. Kim Deal ačkoliv ji naprosto žeru a Pixies bez ní nejsou Pixies, v některých backgroundových vokálech už to měla problém vytáhnout tam kam by měla. Zkrátka tyto písně potřebují sílu a výkřiky a zeď kytar. Tady znějí nazí. ()