Zábavný cestopisný cyklus pro děti, které chtějí poznávat svět a nebojí se na něj zeptat. „Jsou na Kajmanských ostrovech Kajmani? Líbí se skotským holkám, když u nich kluci nosí sukně? Dá se v newyorském metru najít nová světová superstar? Proč mají sloni v Thajsku svůj domov důchodců? A jak to, že se bambusový vlak v Kambodži při jízdě nerozpadne?"
Na tyhle a všechny další záludné otázky zná odpověď nový cestopis pro děti, který jim pomůže přehledně, srozumitelně a zábavně poznávat zákoutí celého světa. Každý díl představí jedno místo naší planety a podívá se na něj očima malé nebojácné cestovatelky a jejího odvážného průvodce Saši Rašilova. (Česká televize)

BenderG odpad!

ČT portrétuje klerofašisticko-totalitární režim despotů familie Saúdů jako nějakou idilickou zemi plnou štastných lidí, kterou jim máme snad ještě i závidět a to ignorujíc každodení popravy bez řádného soudu na ulici, mučení, tyranizování vlastního obyvatelstva i těch, kteří do SA jezdí byť jen za prací, řízení a vyživování různých teroristických bojůvek a tak dále. Bandar bin Sultan musí být hrdý. Nechcete tam dát i díl ze Třetího Rajchu? Ukázat nácky popijející vínko v Paříži, veselý tábor činorodých Hitlerjugend, šťastné "německé" rodiny u moře.... Do koncepce Cestohrátek to krásně zapadne jako každý jiný díl. Audiovizuální žumpa je pořád žumpa ()

Teachman

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých regionech světa. Pořad je inspirovaný projektem Na cestě. ()