V lese za šumavskou dedinou Podlesí je v plytkom hrobe nájdené poškodené telo mladej ženy. Jediná známka na identifikáciu je tetovanie. Policajti majú troch podozrivých a počas pátrania zhromažďujú dôkazy. Privedú ich na správnu stopu a podarí sa im vraha chytiť? (TV Markíza)

ChrisChilly

Tak a už jsem ty čtyři hvězdy dala 😃. Asi mi tenhle seriál bude opravdu chybět. Poslední epizoda se povedla i z hlediska krimi zápletky. Vzpomněla jsem si, že s obdobným motivem se pracovalo i v Kriminálce Anděl. Tím ale netvrdím, že tvůrci opisovali. Vybavuji si skutečně pouze základní dějovou linku a to, že tam hrál Dadák, takže ještě tohle je takový společný jmenovatel. Zpět k Modravě – mrzí mě, že závěrečný díl neudělali delší a víc se nenimrali v soukromí postav. V jiných kriminálkách to ráda nemám, ale sem to patří. Loučím se tedy se seriálem, který byl pohodovým, detektivním guilty pleasure. ()

rakovnik

Námět hlavního případu vraždy nebyl původní, ovšem i skuteční pachatelé nemají nekonečnou fantazii. Šuplík pana Majora byl sice opět z ranku "udám se sám", ale takový milý... Rád jsem viděl staré známé, ty mladé špatně dabované už méně. Příjemně strávený nedělní večer u pohodové kriminálky mi bude chybět. ()

carl.oesch

Formát a pojetí se prostě vyčerpalo. Trapná byla závěrečná svatba (jak ze seriálu od Dietla), ale vlastní hlavní dějová linka ušla. Arogance a drzost té ženské z banky mi vyrážela dech, jenom by mě zajímalo, jestli se ty prachy do banky nějak vrátily. Na druhou stranu, když člověk vidí, jak ty banky k těm penězům přicházejí (odíráním všech kolem, klienty počínaje a státem konče), tak ho to zas až tak nevzrušuje. Story s loupeží na poště byla tak nějak standardní, bylo to něco a la filmové zpracování Fikarova románu Série CL (Na kolejích čeká vrah), vždycky jde jen o to, dokdy vydrží lupič na prachy nesáhnout. Nicméně k obojímu lze říct, že už to nějak nebylo ono. A tak je asi dobře, že seriál končí, poslední řada byla koukatelná, ale už to nemá ten šmrnc předchozích řad. ()

ArthasKarfa

První díly a série byly v určitých ohledech podobné, ale tady je těch absurdit a postav, které se tam nehodí až příliš, nehledě na počet vražd na malé Šumavě. To jak kromě vraždy vždy najdou ještě pachatele 10 let starých přípádů je sice velkolepé, ale často až moc banální. Pořád je tam příroda Šumavy, záběry hezkých míst a občas replika nějaké původní postavy. Jinak docela děs a další série bych se velmi bál. ()

otík

A máme tu zlatou tečku seriálu. Dva obstojné detektivní příběhy - první je 5 let stará loupež na poště, kterou major Koutný tehdy nevyřešil, a tak se teď k případu spolu s policisty Pepou Vítkem a Pavlem Votavou vrací, aby konečně našli pachatele loupeže. Druhý případ je výrazně komplikovaný a tentokrát opravdu dobrý. Našla se mrtvá žena s obličejem znetvořeným kyselinou, nikdo neví, kdo to je a odpovídá popisu dvou hledaných osob. K tomu tu máme z banky vyvedených 30 milionů korun. Tohle byl opravdu velmi dobrý a zároveň příběh s velmi drsným pachatelem. Až z toho zamrazilo.  Těhotná Modrava se na závěr dočká happyendu a ještě oslavíme svatbu recepční Marie s masérem Rudlou. Prostě závěr, jak se na novácký seriál patří - svatba, buchta, latino tanec, záběr na všechny herce celé série, přípitek, snový záběr na Šumavu. ()

• Velká část této epizody se natáčela v obci Annín. (ArthasKarfa)