Minimazlíčci

• Veľká Británia Super Tiny Animals
Veľká Británia, 2011, 3x47 min

Jane Horrocks

I díky filmovým hvězdám se světem šíří móda chovu stále menších zvířat. Není to úplná novinka, protože již v 8. století chovali Číňané miniaturní palácové psíky, které nosili v rukávech svých oděvů. Dnes ale rukávy nahradily kabelky a vodítka. Miniaturizace se dosahuje křížením a trvá několik generací... Ať už jde o psy čivava tak „velké", že se pohodlně vlezou do hrnku na čaj, nebo miniaturní domácí prasátka vhodná i do obýváku, zájem o minizvířata raketově roste. Jenže – je to jenom obyčejný lukrativní byznys, nebo krutá genetická manipulace? Vždyť se neustále zmenšují i naše mobilní telefony, tak proč to samé nechtít i po opičkách nebo konících? To jsou otázky pokládané chovatelům a majitelům roztomilých mrňavých chlupáčů, kteří prozrazují, jak daleko jsou ochotni i schopni zajít, aby měli nejmenšího a nejroztomilejšího mazlíka široko daleko. Zatímco obchod s minizvířaty vyrostl do lukrativních milionových podob, dokumentární film Minimazlíčci se ptá, za jakou je to cenu. (TV Prima)

bi5hop

Přehlídka kreténství a neomezeného sobectví těch, kteří nejsou schopni prezentovat sami sebe. Výsledkem jsou asociálové posedlí přešlechťováním a přetvářením zvířat v cosi, co zdravému rozumu nejen odporuje, ale jej i popuzuje. Všechno má přece nějakou mez. ()