Westworld - The Choice

(séria)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, 2022, 6 h 57 min (Minutáž: 48–56 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Aurora Perrineau, Brandon Sklenar, Jim Cody Williams, Jeffrey Wright, Thandiwe Newton, Ed Harris, Aaron Paul, Ariana DeBose, Evan Rachel Wood, Manny Montana (viac)

Dolores zapomněla vše, co se stalo. Žije novým životem. Má novou identitu (Christina), práci a přátele. Jenže minulost ji dohnala. Caleb se snaží žít normální život se svojí ženou a dcerou. Zjišťuje, že to asi nebude možné. I Maeve tvrdě narazí. Napadne ji totiž banda zabijáků. Muž v černém vyhlásil válku výtvorům a hodlá si vzít zpět, co mu bylo ukradeno. (Varan)

HanzoBureshi

Poslední série je asi pro mě možná nejhorší, ale přesto svým způsobem bavila a držela si mou pozornost. HBO zrušilo další pokračování a nyní se jedná o finále seriálu a já na to říkám, že je to možná dobře to takhle utnout, protože příště už by to byl možná průměr i hůř. Zde je naše známá Dolores téměř mimo hlavní linku a to se mi ulevilo, protože tu byl čas na Calebovu family a záchranu světa a jak už bývá zvykem, tak svět je tu opět v podobě jednoho města, skoro žádné jiné lokace tu nejsou. William bez duše mě ke konci začal dost bavit. Maeve byla také skvělá. A soundtrack od Ramina je v tomto seriálu vždy úspěch. Dobře, že už je konec. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

KraLuban

A opět zklamání...nebo ne úplně, ale i tak. Jsem velký fanoušek Westworldu, ale každou sezónou je to složitější, méně chytré, více na efekt. A čtvrtá série nevybočuje. Jasně, asi to nakonec smysl dává, ale je to docela šílené i na mě, a to jsem tomu opravdu dal šanci. Je hodně vidět, že to měl být můstek k páté sérii, která asi nebude. A Tessa je pořád megak*nda, což vzhledem k tomu, jak velký prostor dostala, táhne celou sérii dolů. ()

Rebel24

Ja som presvedčený, ze keby tuto séria robil robot miesto človeka, dostaneme viac zmysluplný dej a uspokojivé finále, nez po takomto prehrotenom meta spracovaní v závere. A to sa štvrtá séria rozbehla famózne. Išla na diváka priamo, žiadne komplikovane a nejasne vedľajšie línie, tvorcovia vložili do deja aj trochu hororu s muchami a napokon si naservírovali aj pár naozaj dobre spracovaných zvratov. Posledné 2 časti si ale uvedomili, že vlastne potrebujú ešte jednu sériu, tak sa do tohto vložil človek, komplikoval až vo finále zariadil, že žiadna ďalšia séria uz nebude. Trpko sladký koniec, pretoze seriál tohto typu a takej kvality tu azda nikdy nebol a nie je, bolo to vizuálne úchvatne, futuristicke aj filozofické, žiaľ finále je neuspokojivé, pretoze kľúčové dejové línie uzavrete napokon neboli (Meave, Bernard, …). Herecky najlepšie zvládla svoj part Tessa Thompson, chlad a manipulátorstvo jej sedia a zo štartoch sérii postava Williama taktiež najlepšie zahrana i spracovaná. Po celom seriály je potrebne vyzdvihnúť prácu Ramina Djawadiho, ktory vytvoril niekoľko krásnych melódii a kompozícii známych skladieb (v tejto napr. Billie Eilish Bad Guy) a svojim talentom výrazne zvýšil kvalitu celého seriálu. 86% ()

Fearghast odpad!

Ještě více zbytečnejší než celá třetí série. Jediným extrémně kladným přínosem je, že je konečně konec a další díly tohoto blábolu už snad nikdy nenapadne nikoho tahat z žumpy. ()

MrInk0gnit0

Westworld se i v této sérii snaží přinést divákovi komplikovaný příběh, který v sobě zamotá diváka a na konci se vytasí s geniálním rozuzlením, které sklidí hromový potlesk jak po první sérii. Ale bohužel to vypadá, že kromě diváka se v příběhu zamotali i sami scénaristi, protože rozuzlení je občas zvláštní, občas neuspokojivé a občas tak špatné až si říkate "vážně jsou to ti stejní lidi, co napsali 1. sérii?". Největší problém (stejně jako v otřesné 3. séri), co asi mám je, že na to, že v podstatě máme postavu, která všechno ovládá (Serac předtím, Haleová teď) a zároveň to vypadá jakože neovládá vůbec nic, nemá žádný alarmy nebo využívá max 3 lidi na chycení jejich protivníků, místo všech jednotek co jsou k dispozici (a že by jich mělo být dost). I tak má seriál několik světlých momentů, ale ty se vyskytují trochu na začátku a pak ve středu série, ale na konci si zas podtrhne nohy. Proč Haleová hned nesundá Williama, ale dojde až do nějaké uličky kde ji Bernard nechal zbraň? Stejně oba umřou tak to mohlo být alespoň rychlí a jistý. Proč William chce pouze zabíjet? Kam zmizela ta komplexní postava z prvních dvou sérii? Pro koho dělá vůbec Dolores ten test? Vždyť žádný lidi nejsou, kromě těch který ani Haleová nedokázala chytit. Navíc ten test je ve virtuální realitě. Použije už naskenovaný lidi jako Caleb nebo William? Ale to jsou přece už roboti a i tak přece, i teď nedokážou dát lidskou mysl do reálnýho těla na delší dobu, takže ten test by byl ve výsledku k ničemu i kdyby byl úspěšný. Poslední problém, který se mi chce zmínit je že postraní ale známé postavy se stále náhodně objevují z ničehonic jen aby za pár epizod natáhly bačkory (dívám se speciálně na tebe Clementine). V celku je 4. série tak trochu zmatek se špatně zpracovaným twistem, a snad, snad se další řada povede lépe než tato. A doufám, že Frankie není hlavní postava od teď, protože ta herečka je asi nejslabší v celým seriálu zatím a i její postava postrádá ten šmrnc. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD