Tělo plné štěstí

(študentský film)
  • USA Body full of happiness (festivalový názov)

Proč se často cítíme tlustí a oškliví, i když nejsme? Může za to současná mediální realita, která nám neustále servíruje člověka jako nesmírně krásnou a po všech stránkách dokonalou bytost. Autor filmu se proto rozhodl, že se na 6 měsíců vloží do rukou odborníků v péči o vzhled, aby zjistil, zdali je člověk z masa a kostí vůbec schopen vyrovnat se svým vyretušovaným vzorům. Na pozadí svého osobního příběhu rozkrývá skrze odborníky a známé mediální reprezentanty rostoucí společenský problém, který má mnohdy až fatální důsledky. Podaří se mu stát se „klukem z plakátu"? S jakými následky? A je vůbec dokonalá krása skutečnou cestou ke štěstí? Pojďme to zjistit! (Cinema Open)

jigsaw44

Krása je vždy aktuálna téma, preto je určite fajn, že vznikol konečne takýto dokument. Svojím spracovaním je zaujímavý i ked určite sa dalo íst omnoho viac do hlbky. Krása, túžba po krásnom tele, tlak spoločnosti na výzor človeka sú totiž komplexnejšie veci a len tažko sa to dá všetko vmestnat do 60 minút. Na druhej strane, však hlavné myšlienky a posolstvo tam zazneli. A nato že to je "iba" študentský film, to bohate stačí. Jemným sklamaním je že kedže Jiří mal pol roka zmenenú životosprávu a to občas zachádzalo až do krajností, tak sa dal očakávat trochu zaujímavejší koniec. ()

PoprockCZ

Taková protichůdná obdoba k dokumentu SuperSize me. Je fajn se nad tím zamyslet, co nás vlastně činí šťastnými a co se tak jen tváří, aby prodejci měli co nabízet. Holt realita dneška je taková. Chce to si vzít ponaučení a dál se ubírat pozitivnějšími směry. ()