Tělo plné štěstí

(študentský film)
  • USA Body full of happiness (festivalový názov)

Proč se často cítíme tlustí a oškliví, i když nejsme? Může za to současná mediální realita, která nám neustále servíruje člověka jako nesmírně krásnou a po všech stránkách dokonalou bytost. Autor filmu se proto rozhodl, že se na 6 měsíců vloží do rukou odborníků v péči o vzhled, aby zjistil, zdali je člověk z masa a kostí vůbec schopen vyrovnat se svým vyretušovaným vzorům. Na pozadí svého osobního příběhu rozkrývá skrze odborníky a známé mediální reprezentanty rostoucí společenský problém, který má mnohdy až fatální důsledky. Podaří se mu stát se „klukem z plakátu"? S jakými následky? A je vůbec dokonalá krása skutečnou cestou ke štěstí? Pojďme to zjistit! (Cinema Open)

PoprockCZ

Taková protichůdná obdoba k dokumentu SuperSize me. Je fajn se nad tím zamyslet, co nás vlastně činí šťastnými a co se tak jen tváří, aby prodejci měli co nabízet. Holt realita dneška je taková. Chce to si vzít ponaučení a dál se ubírat pozitivnějšími směry. ()

jigsaw44

Krása je vždy aktuálna téma, preto je určite fajn, že vznikol konečne takýto dokument. Svojím spracovaním je zaujímavý i ked určite sa dalo íst omnoho viac do hlbky. Krása, túžba po krásnom tele, tlak spoločnosti na výzor človeka sú totiž komplexnejšie veci a len tažko sa to dá všetko vmestnat do 60 minút. Na druhej strane, však hlavné myšlienky a posolstvo tam zazneli. A nato že to je "iba" študentský film, to bohate stačí. Jemným sklamaním je že kedže Jiří mal pol roka zmenenú životosprávu a to občas zachádzalo až do krajností, tak sa dal očakávat trochu zaujímavejší koniec. ()